گروه: بلیط
تاریخ: ۱۳:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
صفر تا صد آنچه در مورد "زیارت و پیاده روی اربعین" احتیاج دارید + جواب به سؤالات

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی ؛ اربعین حسینی سال کنونی مصادف با هشتم آبان ماه ماه هست و تمام زوار برای ثبت‌نام صرفاً باید از طریق سیستم سماح اقدام کنند. اما علاقه‌مندان حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی امکان دارد در مورد جزئیات نحوه ثبت‌نام، هزینه‌ها، مرزهای خروجی اعزام زوار، حمل […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی ؛ اربعین حسینی سال کنونی مصادف با هشتم آبان ماه ماه هست و تمام زوار برای ثبت‌نام صرفاً باید از طریق سیستم سماح اقدام کنند.

اما علاقه‌مندان حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی امکان دارد در مورد جزئیات نحوه ثبت‌نام، هزینه‌ها، مرزهای خروجی اعزام زوار، حمل و نقل تا مرز و در داخل خاک عراق و …. سؤالات یا ابهامتی را دارا باشند؛ برای جواب به این پرسش ها و تمام جزئیات ذی ربط به سفر اربعین حسینی، در گزارش پیش‌رو اهتمام داریم به تمام این مباحث جواب روشن و کوتاه عرضه کنیم.

نحوه ثبت‌نام برای زیارت اربعین

سال کنونی ثبت‌نام زوار صرفاً از طریق سیستم "سماح" به نشانی اینترنتی https://samah.haj.ir/ ir/ مقدور هست؛ زوار باید با مراجعه به این سایت و با تیک زدن گزینه "با شرایط ثبت‌نام قبول کننده هستم" در صفحه نخست این سایت و کلیلک کردن بر روی عبارت "شروع ثبت‌نام" مراحل ثبت‌نام خود را تا دریافت کد رهگیری و واریز وجه ثبت‌نام پیگیری کنند.

مدارک لازم برای ثبت‌نام زیارت اربعین

داشتن گذرنامه جمهوری اسلامی ایران با داشتن دست کم ۶ ماه ارزش بهمراه ۲ قطعه تصویر پرسنلی همانند تصویر گذرنامه برای ثبت‌نام اربعین الزامی هست.

هزینه ویزا و نحوه پرداخت آن به چه صورت هست

هزینه اعلام گردیده برای دریافت روادید(ویزا) زیارت اربعین سال کنونی ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان هست و این هزینه به‌صورت اینترنتی در هنگام ثبت‌نام در سیستم سماح از زوار اخذ می‌شود و در هنگام مراجعه به دفاتر زیارتی برای تحویل یا دریافت پاسپورت و ویزا، هیچ هزینه‌ای دیگری از زیارت کننده دریافت نمی‌شود.

آیا هزینه مازاد پرداختی از سوی زوار بابت ویزا بازپس داده می‌شود

بعد از کاهش هزینه ویزای زوار اربعین از ۳۸۷ هزار تومان به ۲۳۴ هزار تومان، قطعی شده مابه‌التفاوت پرداختی زوار به آنان عودت داده گردد؛ به محض مشخص گردیدن مکانیزم و نحوه بازپرداخت، این مبالغ به زوار پرداخت می‌شود.

مدت زمان لازم برای دریافت ویزا چقدر هست

با توجه به افزایش دفاتر صادر کردن روادید اربعین حسینی در سال جاری، از زمان ثبت‌نام در سیستم سماح و تحویل پاسپورت به دفتر زیارتی مدنظر، ظرف مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت روادید تقاضاکننده صادر و از طریق همان دفتر زیارتی که اقدام به اخذ پاسپورت کرده، تحویل زیارت کننده می‌شود.

از چه مرزهایی امکان ورود به خاک عراق وجود دارد

سال کنونی ۳ مرز زمینی مهران در استان ایلام، شلمچه در استان خوزستان، چزابه در استان خوزستان برای رفت و آمد زوار مدنظر داشته شده هست و زائرانی که به طور هوایی قصد سفر به عراق دارند،‌ از طریق فرودگاه‌های سطح کشور به دو فرودگاه نجف اشرف و بغداد پرواز خواهند کرد؛ با توجه به عدم اعلام آمادگی طرف عراقی برای رفت و آمد از مرز خسروی در استان کرمانشاه، تا به امروز امکان رفت و آمد زوار از این مرز مقدور نیست.

آیا زوار باید عارضه ها خارج شدن از کشور هم پرداخت کنند

زائرانی که از مرزهای زمینی اقدام به ورود به خاک عراق می‌کنند، هیچ مبلغی بابت عارضه ها خارج شدن از کشور از آنان اخذ نمی‌شود اما زائرانی که به‌صورت هوایی قصد سفر اربعین را دارند باید مبلغ ۱۱۰ هزار تومان بابت عارضه ها خارج شدن از کشور بپردازند.

آیا در هنگام ورود به خاک عراق باید هزینه‌ای به عنوان عارضه ها ورود بپردازیم

زائرانی که از مرزهای زمینی به عراق وارد می‌شوند، هزینه‌ای بابت ورود به عراق از آنان اخذ نمی‌شود اما زائرانی که به‌صورت هوایی وارد فرودگاه نجف اشرف یا بغداد می‌شوند باید مبلغ ۱۰ دلار پرداخت کنند.

نحوه ثبت‌نام مشمولان وظیفه و دانشجوهای برای زیارت اربعین چه طور هست

برابر تفاهم صورت گرفته سازمان وظیفه عمومی با ستاد عمره و عتبات دانشگاه‌ها، دانشجوهای در صورت تمایل برای زیارت اربعین باید با مراجعه به دفاتر ستاد عمره و عتبات در دانشگاه محل تحصیل خود نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.

epolice.ir ir کد ملی و کد سخا را وارد و درخواست خارج شدن از کشور خود را  ثبت کنند و بعد از تأیید معافیت تحصیلی توسط دانشگاه ذی ربط، مشمول باید مبلغ ۱۰۰ هزار تومان را به عنوان ودیعه به طور اینترنتی پرداخت و  کد سخا را که  از طریق سیستم قرارگاه اربعین دریافت شده نیز ثبت کند و سر انجام ظرف ۲۴ ساعت کاری، مجوز خارج شدن از کشور توسط سازمان وظیفه عمومی صادر خواهد گردید.

epolice.ir  ir  نسبت به ثبت درخواست اینترنتی خارج شدن از کشور اقدام و با پرداخت ۳ میلیون تومان به عنوان وثیقه از مجوز خارج شدن از کشور بهره‌مند گردند.

epolice.ir ir برای ثبت درخواست خارج شدن از کشور اقدام کنند.

نحوه ثبت‌نام طلاب مشمول برای زیارت اربعین چه طور هست

طلاب حوزه‌های علمیه می‌توانند با مراجعه به جایگاه ها مدیریت حوزه علمیه استانها و تضمین حوزه‌های علمیه، بدون احتیاج به سپردن وثیقه، مجوز خارج شدن از کشور بگیرند.

وضعیت دانش‌آموزان و مشمولان غائب برای اخذ روادید اربعین

کسانی که در قانون جریمه مشمولان غایب ثبت‌نام کرده‌اند در صورت پرداخت دست کم نیمی از مبلغ جریمه می‌توانند برای تمامی سفرهای زیارتی و سیاحتی با سپردن وثیقه کامل، مجوز خارج شدن از کشور بگیرند؛ دانش‌آموزان مشمول باید با گواهی اشتغال به تحصیل به وظیفه عمومی محل سکونت خود مراجعه کنند.

آیا امکان حضور در مرزها با وسایل نقلیه شخصی وجود دارد

زوار اربعین حسینی به‌راحتی می‌توانند از وسایل نقلیه شخصی خود برای حرکت به سمت مرزهای خروجی به عراق استفاده کنند؛ در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه، پارکینگ‌های شایسته ای برای پارک کردن خودروهای شخصی مدنظر داشته شده هست.

امکان استفاده از قطار برای رسیدن به کدام مرزها فراهم هست

در حال حاضر زوار برای رفت و آمد از مرز شلمچه در استان خوزستان می‌توانند از قطار استفاده کنند؛ علاوه بر این آن دسته از زائرانی که قصد خارج شدن از مرز مهران را نیز دارند، می‌توانند با قطار خود را به کرمانشاه برسانند و ادامه مسیر تا مرز مهران را با اتوبوس‌ یا سواری طی کنند.

آیا امکان پیش‌خرید بلیط قطار برای ایام اربعین امکان دارد

شروع پیش‌فروش بلیط قطار برای ایام اربعین حسینی از روز شنبه ۷ مهر ماه جاری شروع شده هست و زوار به‌صورت اینترنتی از طریق آدرس اینترنتی https://www.raja.ir/

آیا برای حضور در عراق باید دلار یا دینار همراه داشته باشیم

با توجه به افزایش قیمت دلار در ماه‌های موخر و ایجاد نوسانات ارزی، خوب تر هست زوار اربعین پیش از سفر به عراق به مقدار مورد احتیاج بسته به طول عزیمت خود اقدام به تهیه دینار عراقی از صرافی‌های مجاز داخل کشومان کنند؛ امکان مبدل و تهیه دینار از طریق صرافی‌های شهرهای زیارتی عراق نیز فراهم هست. 

مسیر کلیدی پیاده‌روی زوار ایرانی اربعین چه مسیری هست

 مسیر ۸۰ کیلومتری نجف اشرف به کربلای معلی، مسیر کلیدی پیاده‌روی زوار ایرانی هست که طبق معمول زوار ظرف ۳ روز این مسیر دربردارنده ۱۴۵۲ عمود را طی می‌کنند و در طول این مسیر پیاده‌روی برای ساکن کردن و تغذیه، میهمان موکب‌های عراقی و ایرانی مستقر در این مسیر هستند.

آیا در طول سفر اربعین در داخل عراق باید هزینه‌ای را برای تغذیه و وعده‌های غذایی مد نظر داشته باشیم

در یک ماه منتهی به اربعین حسینی و چند روز بعد از اربعین، تقریبا در تمام شهرهای زیارتی عراق(کربلا، نجف، سامرا، کاظمین) و مسیر پیاده‌روی کلیدی زوار ایرانی، موکب‌های پذیرایی و ساکن کردن زوار به وفور مستقر هستند و خدمات لازم و پذیرایی رایگان به زوار عرضه می‌کنند به همین علت زوار بابت تغذیه تقریبا هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

نحوه رابطه تلفنی از عراق با داخل کشور چه طور هست

تقریباً تمام اپراتورهای رابطه ای کشورمان در ایام اربعین خدمات مخصوص رومینگ به زوار اربعین عرضه می‌کنند و به محض ورود به عراق گوشی زوار به‌صورت خودکار وارد حالت رومینگ می‌شود و هزینه مکالمه طبق قیمت مصوب رومینگ ایران و عراق محاسبه می‌شود.

آیا خرید سیم‌کارت عراقی برای سفر اربعین لازم هست

در سال‌های موخر اپراتورهای کشورمان در ایام اربعین توانسته‌اند خدمات خوب و تقریبا بدون اخلال رومینگ به مشترکان خود در عراق عرضه کنند بنابراین خرید سیم‌کارت عراقی در ایام اربعین برای برقرار کردن رابطه با ایران تقریباً غیر ضروری هست.

آیا امکان ساکن کردن در منازل شخصی عراقی‌ها در ایام اربعین وجود دارد

عراقی‌های به‌ویژه در شهرهای زیارتی کربلا، نجف، سامرا، کاظمین به حد وسع و توان خود اقدام به دعوت از زوار ایرانی برای ساکن کردن در منازل شخصی خود می‌کنند؛ زوار ایرانی باید دقت دارا باشند که شیعیان عراقی که اقدام به در اختیار گذاشتن خانه خود به زوار اربعین می‌کنند بر طبق رسمی قدیمی، دو شب پذیرای زوار امام حسین(ع) هستند تا امکان پذیرایی از زوار زیادتر در ایام اربعین برای آنان فراهم گردد بنابراین زوار ایرانی باید خود مراعات این رسم عراقی‌ها را دارا باشند و از اقامت زیادتر از دو شب در خانه‌های شخصی عراقی‌ها اجتناب کنند.

این مطلبو از دست ندید!  قیمت بلیت شناور‌ها در نوروز ۹۸ افزایش نمی‌یابد

آیا امکان دریافت وجه نقد از عابربانک‌ها در شهرهای عراق وجود دارد

با استقرار باجه‌های عابربانک سیار ایرانی در شهرهایی مثل کربلا و نجف، امکان دریافت وجه نقد ریالی در عراق فراهم هست علاوه بر این در صرافی‌های اطراف حرم مطهر من جمله در نجف و کربلا نیز، از طریق پوزهای موجود در صرافی با پرداخت مبلغی مازاد، صرافان عراقی اقدام به پرداخت ریال ایران به صاحبات کارت‌های عضو شبکه شتاب می‌کنند که البته قطعا زوار باید این اقدام را از طریق صرافی‌های معتبر انجام دهند.

لوازم ضروری برای سفر اربعین دربردارنده چه مواردی هست

زوار باید توجه دارا باشند با توجه به مسیر طولانی پیاده‌روی اربعین، هرچه لوازم همراه آنان کمتر و سبک‌تر باشد، حمل کوله همراه زیارت کننده در طول مسیر پیاده‌روی ساده‌تر می باشد؛ همراه داشتن لوازم شخصی، حوله، یک دست لباس راحتی، لباس گرم، کفش مناسب پیاده‌وی، تنقلات انرژی‌زا و کم ظرفیت مثل کشمش و بادام، مسواک و بعضی اقلام مثل نعنا، آویشن و عسل برای این سفر ضروری هست.

کاملترین دستورالعمل طب سنتی برای "پیاده‌روی زوار اربعین" منتشز شد + دانلود

آیا اقلام دارویی خاصی برای سفر اربعین باید همراه زوار باشد

زوار اربعین باید در صورت استفاده داروی خاص، دوا های مورد احتیاج خود را همراه دارا باشند اما سایر زوار با توجه به استقرار واحدهای حلال احمر در شهرهای زیارتی احتیاج بهمراه داشتن داروی خاصی ندارند. 

فیلم/ توصیه‌های کاربردی استاد خیراندیش برای "پیاده‌روی اربعین"

آیا ثواب زیارت اربعین منحصرا دربردارنده حال زائرانی هست که روز اربعین در کربلا حاضر هستند

 برای اکتساب ثواب و فیض زیارت اربعین حتماً نباید در روز اربعین خود را به کربلا رساند و این ثواب دربردارنده حال تمام زائرانی می‌شود که در ایام منتهی به اربعین به قصد زیارت اربعین خود را به شهرهای زیارتی عراق رسانده‌اند؛ اگر زائری چند روزم مانده به اربعین خود را به کربلا برساند و پیش از روز اربعین به‌دلیل ازدحام جمعیت و با نیت فراهم شدن امکان زیارت برای سایر زوار از این شهر خارج گردد یا در روز اربعین خود را به طور مثال به نجف برساند نیز مصداق زیارت کننده اربعین حسینی می باشد ان‌شاءالله.

چه زیارتی را در روز اربعین حسینی باید بخوانیم

در روز اربعین حسینی، زیارت مخصوص روز اربعین از حضرت امام صادق(ع) نقل شده هست که تمام زوار در کربلا یا در سایر شهرهای زیارتی عراق می‌توانند آن را بخوانند؛ متن این زیارت شریف در ادامه آمده هست:

اَلسَّلامُ عَلى وَلِىِّ اللَّهِ وَحَبیبِهِ اَلسَّلامُ عَلى خَلیلِ اللَّهِ

سلام بر ولى خدا و دوست او سلام بر خلیل خدا

وَنَجیبِهِ اَلسَّلامُ عَلى صَفِىِّ اللَّهِ وَابْنِ صَفِیِّهِ اَلسَّلامُ عَلىَ الْحُسَیْنِ

و بنده نجیب او سلام بر بنده برگزیده خدا و فرزند برگزیده‌اش سلام بر حسین

الْمَظْلُومِ الشَّهیدِ اَلسَّلامُ على اَسیرِ الْکُرُباتِ وَقَتیلِ الْعَبَراتِ

مظلوم و شهید سلام بر آن بزرگوارى که به گرفتاری‌ها اسیر بود و کشته اشکِ روان گردید

اَللّهُمَّ اِنّى اَشْهَدُ اَنَّهُ وَلِیُّکَ وَابْنُ وَلِیِّکَ وَصَفِیُّکَ وَابْنُ صَفِیِّکَ الْفاَّئِزُ

خدایا من به‌راستی گواهى دهم که آن حضرت ولىّ (و نماینده) تو و فرزند ولىّ تو بود و برگزیده‌ات و فرزند برگزیده‌ات بود که کامیاب گردید.

بِکَرامَتِکَ اَکْرَمْتَهُ بِالشَّهادَهِ وَحَبَوْتَهُ بِالسَّعادَهِ وَاَجْتَبَیْتَهُ بِطیبِ

به تکریم تو، گرامی‌اش کردى به‌وسیله شهادت و مخصوصش داشتى به سعادت و برگزیدى وی را به پاکزادى

الْوِلادَهِ وَجَعَلْتَهُ سَیِّداً مِنَ السّادَهِ وَ قآئِداً مِنَ الْقادَهِ وَذآئِداً مِنْ

و قرارش دادى یکى از آقایان (بزرگ ) و از رهروان پیشرو و یکى از کسانى که از حق دفاع نمودند

الْذادَهِ وَاَعْطَیْتَهُ مَواریثَ الانْبِیاَّءِ وَجَعَلْتَهُ حُجَّهً عَلى خَلْقِکَ مِنَ الاْوْصِیاَّءِ

و میراث‌های پیمبران را به وی دادى و از اوصیائى که حجت تو بر خلقت هستند قرارش دادى او نیز

فَاَعْذَرَ فىِ الدُّعآءِ وَمَنَحَ النُّصْحَ وَبَذَلَ مُهْجَتَهُ فیکَ

در دعوت مردم جاى عذر و بهانه‌ای (براى کسى ) نگذارد و بی‌دریغ خیرخواهى کرد و جان خود را در راه تو داد

لِیَسْتَنْقِذَ عِبادَکَ مِنَ الْجَهالَهِ وَحَیْرَهِ الضَّلالَهِ وَقَدْ تَوازَرَ عَلَیْهِ مَنْ

تا برهاند بندگانت را از (گرداب ) جهالت و نادانى و سرگردانى (در وادى ) گمراهى و چنان گردید که بر بر علیه آن حضرت همدست گردیدند

غَرَّتْهُ الدُّنْیا وَباعَ حَظَّهُ بِالارْذَلِ الاّدْنى وَشَرى آخِرَتَهُ بِالثَّمَنِ

کسانى که دنیا فریبشان داد و فروختند بهره (کامل و سعادت خود را) به بهاى پست ناچیزى و بداد آخرتش را در برابر بهایی

الاَوْکَسِ وَتَغَطْرَسَ وَتَرَدّى فى هَواهُ وَاَسْخَطَکَ وَاَسْخَطَ نَبِیَّکَ

اندک و بی‌مقدار و بزرگى کردند و خود را در چاه هوا و هوس سرنگون کردند، و تو و پیامبرت را به عصبانیت آوردند

وَاَطاعَ مِنْ عِبادِکَ اَهْلَ الشِّقاقِ وَالنِّفاقِ وَحَمَلَهَ الاّوْزارِ الْمُسْتَوْجِبینَ النّارَ

از میان بندگانت آنانى پیروى کردند را که اهل دو دستگى و دورویی بودند و کسانى را که بارهاى سنگین گناه بدوش می‌کشیدند و بدین جهت مستوجب دوزخ گشته بودند

فَجاهَدَهُمْ فیکَ صابِراً مُحْتَسِباً حَتّى سُفِکَ فى طاعَتِکَ دَمُهُ وَاسْتُبیحَ حَریمُهُ

آن حضرت (که چنان دید) با شکیبایی و جایزه جویی با آنان جهاد کرد تا خونش در راه پیروى تو ریخت و حریم مقدسش شکسته گردید

اَللّهُمَّ فَالْعَنْهُمْ لَعْناً وَبیلاً وَعَذِّبْهُمْ عَذاباً اَلیماً

خدایا آنان را لعنت کن به لعنتى وبال دار وعذابشان کن به عذابى دردناک

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ رَسُولِ اللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ سَیِّدِ الاَوْصِیاَّءِ اَشْهَدُ اَنَّکَ اَمینُ اللَّهِ وَابْنُ اَمینِهِ

سلام بر تو اى فرزند رسول خدا سلام بر تو اى فرزند آقاى اوصیاء گواهى دهم که به‌راستی تو امانت‌دار خدا و فرزند امانت دار اویی

عِشْتَ سَعیداً وَمَضَیْتَ حَمیداً وَمُتَّ فَقیداً مَظْلُوماً شَهیداً وَاَشْهَدُ اَنَّ اللَّهَ مُنْجِزٌ ما وَعَدَکَ

سعادتمند زیستى و ستوده از دنیا رفتى و گم‌گشته و ستمدیده و شهید درگذشتى و نیز گواهى دهم که خدا به‌راستی وفا کند بدان وعده‌ای که به تو داده

وَمُهْلِکٌ مَنْ خَذَلَکَ وَمُعَذِّبٌ مَنْ قَتَلَکَ وَاَشْهَدُ اَنَّکَ وَفَیْتَ بِعَهْدِ اللَّهِ

و به هلاکت رساند هرکه را که دست از یاری‌ات برداشت و عذاب کند کسى که تو را کشت و گواهم دهم که تو به‌خوبی وفا کردى

وَجاهَدْتَ فى سَبیلِهِ حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ فَلَعَنَ اللَّهُ مَنْ قَتَلَکَ وَلَعَنَ اللَّهُ

به عهد خدا و جهاد کردى در راه او تا مرگت فرا رسید خدا لعنت کند کسى که تو را کشت و خدا لعنت کند

مَنْ ظَلَمَکَ وَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً سَمِعَتْ بِذلِکَ فَرَضِیَتْ بِهِ اَللّهُمَّ اِنّى

کسى که به تو ظلم کرد و خدا لعنت کند مردمى که شنیدند جریان قتل و ظلم تو را و بدان راضى بودند خدایا من تو را

اُشْهِدُکَ اَنّى وَلِىُّ لِمَنْ والاهُ وَعَدُوُّ لِمَنْ عاداهُ بِاَبى اَنْتَ وَاُمّى یَا بْنَ

گواه می‌گیرم که من دوست دارم هر که وی را دوست دارد و دشمنم با هر که وی را دشمن دارد پدرم و مادرم به فدایت اى فرزند

رَسُولِ اللَّهِ اَشْهَدُ اَنَّکَ کُنْتَ نُوراً فىِالاصْلابِ الشّامِخَهِ وَالاْرْحامِ الْمُطَهَّرَهِ

رسول خدا گواهى دهم که تو به‌راستی نورى بودى در پشت پدرانى بلند مرتبه و رحم‌هایی

لَمْ تُنَجِّسْکَ الْجاهِلِیَّهُ بِاَنْجاسِها وَلَمْ تُلْبِسْکَ الْمُدْلَهِمّاتُ مِنْ ثِیابِها

پاکیزه که آلوده‌ات نکرد وضعیت زمان جاهلیت به آلودگی‌هایش و در برت نکرد از لباس‌های چرکینش

وَاَشْهَدُ اَنَّکَ مِنْ دَعاَّئِمِ الدّینِ وَاَرْکانِ الْمُسْلِمینَ وَمَعْقِلِ الْمُؤْمِنینَ

و گواهى دهم که به‌راستی تو از پایه‌های دین و ستون‌های محکم مسلمین و پناهگاه مردمان با ایمانى

وَاَشْهَدُ اَنَّکَ الاّمامُ الْبَرُّ التَّقِىُّ الرَّضِىُّ الزَّکِىُّ الْهادِى الْمَهْدِىُّ

و گواهى دهم که تو به‌راستی پیشواى نیکوکار با تقوا و پسندیده و پاکیزه و راهنماى راه یافته اى

وَاَشْهَدُ اَنَّ الاّئِمَّهَ مِنْ وُلْدِکَ کَلِمَهُ التَّقْوى وَاَعْلامُ الْهُدى

و گواهى دهم که همانا امامان از فرزندانت روح و واقعیت تقوى و نشانه هاى هدایت

وَالْعُرْوَهُ الْوُثْقى وَالْحُجَّهُ على اَهْلِ الدُّنْیا وَاَشْهَدُ اَنّى بِکُمْ مُؤْمِنٌ

و رشته هاى محکم (حق و فضیلت ) و حجت‌هایی بر مردم دنیا هستند و گواهى دهم که من به شما ایمان دارم

وَبِاِیابِکُمْ مُوقِنٌ بِشَرایِعِ دینى وَخَواتیمِ عَمَلى وَقَلْبى لِقَلْبِکُمْ سِلْمٌ

و به بازگشتتان یقین دارم با قوانین دینم و پیامد کردارم و دلم تسلیم دل شما هست

وَاَمْرى لاِمْرِکُمْ مُتَّبِعٌ وَنُصْرَتى لَکُمْ مُعَدَّهٌ حَتّى یَاْذَنَ اللَّهُ لَکُمْ

و کارم پیرو کار شما هست و یاریم برایتان مهیاست تا آنکه خدا در ظهورتان اذن دهد

فَمَعَکُمْ مَعَکُمْ لامَعَ عَدُوِّکُمْ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَعلى اَرْواحِکُمْ

پس با شمایم نه با دشمنان شما درودهاى خدا بر شما و بر روان‌هاى شما

وَاَجْسادِکُمْ وَشاهِدِکُمْ وَغاَّئِبِکُمْ وَظاهِرِکُمْ وَباطِنِکُمْ آمینَ رَبَّ الْعالَمینَ

و پیکرهایتان و حاضرتان و غائبتان و آشکارتان و نهانتان آمین اى پروردگار جهانیان