گروه: ورزش
تاریخ: ۱۵:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
صعود کوهنوردان تیران و کرون به قله خلکوه دالانکوه+تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر تیران و کرون؛عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون، در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به ویژه برنامه های این هیئت در فصل بهار و تابستان، گفت: هشت نفر از اعضای انجمن دوستداران محیط زیست و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر تیران و کرون؛عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون، در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به ویژه برنامه های این هیئت در فصل بهار و تابستان، گفت: هشت نفر از اعضای انجمن دوستداران محیط زیست و هیئت کوهنوردی شهرستان برای اولین بار به صورت رسمی روز گذشته به ارتفاعات قله خلکوه دالانکوه صعود کردند.

محمدرضا جهانبخش ارتفاع قله را بیش از سه هزار متر عنوان کرد و گفت: صعود به کوه های صخره ای دالانکوه بدون داشتن مهارت و امکانات لازم ممکن نیست که این گروه با حضور افراد ماهر و با تجربه از جمله جناب ذاکری مسیری را برای دستیابی به قله شناسایی و صعود را انجام دادند.

وی با بیان اینکه مسیر باز شده به قله به نام آرین و آریان نامگذاری شد، افزود: آرین و آریان دو قلوهای بنده هستند که با ۱۱ سال سن در این صعود، همراه شدند و تراک مسیر برای استفاده کوهنوردان دیگر با دستگاه gps ثبت شد.

عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون خاطرنشان کرد: هیئت کوهنوردی و انجمن دوستداران محیط زیست برنامه های متعددی از جمله کوهکشت و صعود به قله ها را در برنامه کار خود قرار داده اند و علاقمندان  در صورت تمایل و دارا بودن شرایط می توانند در برنامه ها شرکت کنند.

جهانبخش ادامه داد: صعود به قله ها در بیشتر مواقع به صورت فنی و با سختی های زیادی همراه است که افراد ماهر قادر به حضور در برنامه هستند و در سایر برنامه ها همه مردم شهرستان با عضویت در انجمن دوستداران محیط زیست یا هیئت کوهنوردی می توانند شرکت کنند.

وی یادآور شد: اعضای انجمن دوستداران محیط زیست برنامه پیاده روی خانوادگی به طول شش کیلومتر را هر شب راس ساعت ۹ در مسیرهای مختلف انجام داده که مردم می توانند در این برنامه حضور یافته و زمینه سلامتی خود را فراهم کنند.