تاریخ: ۱۷:۳۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
صدور پایان کار ساختمان‌های دارای آسانسور منوط به تأییدیه سازمان استاندارداست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا مرتضی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ با اشاره به اینکه اخذ تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور از طریق سازمان استاندارد انجام می‌شود، گفت: این شهرستان فاقد اداره استاندارد است و افراد برای دریافت تأییدیه باید مسیر اسدآباد تا همدان را […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا مرتضی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ با اشاره به اینکه اخذ تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور از طریق سازمان استاندارد انجام می‌شود، گفت: این شهرستان فاقد اداره استاندارد است و افراد برای دریافت تأییدیه باید مسیر اسدآباد تا همدان را طی کرده و از اداره کل استاندارد استان تأییدیه دریافت کنند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های نصاب ملزم به ثبت اطلاعات آسانسورهای در حال نصب خود با هماهنگی مالکان آسانسورها باید اخذ تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسورها هستند، افزود: تا زمانی که گواهینامه استاندارد آسانسورها صادر نشود، شهرداری اقدام به صدور پایان کار نمی‌کند.

جانشین واحد شهرسازی اسدآباد با بیان اینکه معمولاً" آسانسورها در ساختمان‌های بلندمرتبه و بالاتر از سه‌طبقه نصب می‌شود، گفت: در این شهرستان به دلیل کم بودن بلندمرتبه‌سازی از وجود آسانسورهای زیادی برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه در تعدادی ساختمان‌هایی که آسانسور موجود است حادثه‌ای نداشتیم، گفت: البته در مواردی مانند خموشی برق ممکن است اتفاقی افتاده باشد که آن‌هم با ورود نیروها آتش‌نشان انجم شده است.

این مطلبو از دست ندید!  برگشت جانوران منقرض شده به لطف فناوری های نوین

سلیمانی خاطرنشان کرد: کنترل محدوده موتورخانه آسانسور، کنترل و تست داخل چاه آسانسور و کنترل و تست قسمت‌های بیرونی و داخل کابین آسانسور ازجمله مواردی است که در بازرسی آسانسورها انجام می‌شود.