تاریخ: ۱۸:۱۶ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
صدور قبوض کاغذی از ۱۵ شهریور متوقف می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان دستور وزیر نیرو مبنی بر ضرورت حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای مهر در سراسر کشور، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیر فرآیند جمع آوری اطلاعات مشترکان به منظور اجرای این طرح طبق زمان بندی تعیین شده را آغاز […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان دستور وزیر نیرو مبنی بر ضرورت حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای مهر در سراسر کشور، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیر فرآیند جمع آوری اطلاعات مشترکان به منظور اجرای این طرح طبق زمان بندی تعیین شده را آغاز کرده است.

در این طرح، چاپ و توزیع قبوض کاغذی متوقف شده و اطلاعات مورد نیاز برای مشترک پیامک خواهد شد؛ مشترکان پایتخت حداکثر تا ۱۵ شهریور باید شناسه قبض برق*۱ را به سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ پیامک کنند. پس از ارسال، تاییدیه‌ای مبنی بر دریافت و ثبت اطلاعات، دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید :همه چیز درباره حذف قبوض کاغذی برق از ۲ ماه دیگر

با آغاز اجرای طرح از ابتدای مهر، صدور قبوض کاغذی به شکل کامل، متوقف شده و رقم بدهی و شناسه قبض و پرداخت به شماره اعلام شده پیامک خواهد شد. مشترکان قادر هستند با شناسه قبض و پرداخت اعلام شده از طریق درگاه‌های بانکی اقدام به پرداخت قبض کنند.

این مطلبو از دست ندید!  مسئولیت‌های پدر و مادر در دنیای دیجیتال

همچنین همه مشترکان قادر هستند با مراجعه به تارنمای اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به نشانی www.tbtb.ir با وارد کردن اطلاعات اشتراک خود، آخرین صورت حساب صادره خود را با جزئیات کامل مشاهده و چاپ کنند. همچنین امکان پرداخت اینترنتی قبض از طریق تارنمای مزبور نیز فراهم است. همچنین مشترکان تهرانی قادر هستند با مراجعه به آدرس اینترنتی داده شده، اطلاعات خود شامل شماره اشتراک و تلفن همراه را به صورت برخط ثبت کنند.

امکان آگاهی از آخرین بدهی برق مصرفی از طریق تماس با شماره تلفن ۱۵۲۱ نیز فراهم است.

در صورت نقل وانتقال و جابجایی به منظور امکان دریافت اطلاعات صورتحساب‌های اشتراک محل جدید ضروری است ابتدا با ارسال *۲ شناسه قبض به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ نسبت به لغو ارسال پیامک اشتراک قدیم، اقدام و با ارسال عدد ۱ شناسه قبض امکان دریافت اطلاعات صورتحساب اشتراک محل جدید فراهم گردد.