تاریخ: ۱۰:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۴

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استان کرمانشاه یا کرمانشاهان یکی از استان‌های غربی کشورمان هست. این استان دربرگیرنده ۱۴ شهرستان، ۳۱ شهر، ۳۱ بخش و ۸۴ دهستان هست. شهرستان‌های استان کرمانشاه با نام‌های اسلام‌آباد غرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سر پل ذهاب، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استان کرمانشاه یا کرمانشاهان یکی از استان‌های غربی کشورمان هست. این استان دربرگیرنده ۱۴ شهرستان، ۳۱ شهر، ۳۱ بخش و ۸۴ دهستان هست. شهرستان‌های استان کرمانشاه با نام‌های اسلام‌آباد غرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سر پل ذهاب، سنقر، صحنه، قصر شیرین، کرمانشاه، کنگاور، گیلانغرب و هرسین شناخته می‌شوند. شهرستان صحنه دربرگیرنده دو بخش مرکزی و دینور هست. شهر صحنه در مرکز شهرستان صحنه قرار گرفته هست.

صحنه؛ عکسی زیبا از طبیعت

صحنه؛ عکسی زیبا از طبیعت

بنا به این گزارش، شهر صحنه در ۵۵ کیلومتری شهر کرمانشاه و در جاده کرمانشاه-همدان قرار گرفته هست. قریه صحنه در سفرنامه‌ای از ناصرالدین پادشاه به عنوان روستایی حاصل خیز معرفی شده هست.

صحنه؛ عکسی زیبا از طبیعت

صحنه؛ عروس شهرهای کرمانشاه + تصاوير

لازم به ذکر هست؛ از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهر صحنه می‌توان به سراب صحنه، غار کیکاووس و دخمه ماد‌ها اشاره نمود. دخمه ماد‌ها در بنه کوه شوق‌علی و شمال شهر صحنه قرار گرفته هست.

این مطلبو از دست ندید!  سفری به هلند ایران؛ از سرچشمه و چنار هزار‌ساله تا ستون‌های تاریخی خورهه

صحنه؛ عکسی زیبا از طبیعت

صحنه؛ عکسی زیبا از طبیعت

گفتنی هست؛ سراب صحنه در شمال شهر صحنه و در منطقه‌ای به اسم دربند قرار گرفته هست. سراب صحنه از چهار چشمه کلیدی سرچشمه گرفته و آبشار زیبایی را ایجاد نموده هست.

خاطرنشان می‌شود شهر صحنه، عکسی زیبا از طبیعت را در فراروی دید عموم قرار می‌دهد و آن را عروس شهرهای استان كرمانشاه لقب داده اند.