تاریخ: ۱۴:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
صادرات ۱۵۳ میلیون دلاری فرش دستباف ایران

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، حمید کارگر عنوان کرد: صادرات فرش ایران پاسال ۳۵۹ میلیون دلار و پارسال از آن ۳۰۰ میلیون دلار بود. وی دنبال کرد: فرش را نباید محصول صادرات غیرنفتی و مرجع ارزآوری تعبیر کنیم و نمی گردد اشتغالزایی و بهره […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، حمید کارگر عنوان کرد: صادرات فرش ایران پاسال ۳۵۹ میلیون دلار و پارسال از آن ۳۰۰ میلیون دلار بود.

وی دنبال کرد: فرش را نباید محصول صادرات غیرنفتی و مرجع ارزآوری تعبیر کنیم و نمی گردد اشتغالزایی و بهره وری بالای آن را نادیده گرفت و ضروری هست تمام مزیت ها و خصوصیت های صنعت فرش را در نظر آورد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران، با انتقاد از ارگان کارها مالیاتی در حذف معافیت مالیاتی فرش دستباف بیان داشت : برغم اصرار وزیر گذشته صنعت و معدن مبنی بر معافیت مالیات فرش دستباف متاسفانه ارگان کارها مالیاتی در تدوین لایحه ای که به مجلس فرستاده، معافیت مالیات بر سود فرش دستباف را حذف کرده هست که امیدواریم نمایندگان مجلس موضع گیری کنند.

کارگر عنوان کرد: بسیاری از نهادها ضروری هست این مشارکت را با حوزه فرش برخوردار باشند و تعاونی های فرش و تشکل های ذیربط نیز سستی و کاهلی خود را کنار بگذارند تا با معیت و همدلی بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

خوب ترین دانش فنی و تخصص در حوزه فرش و تمام رسته های حرفهی منسوب به آن را داریم و قسمت عمده مواد اولیه ما در داخل کشور قابل تهیه است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران عنوان کرد : هیچ قسمتی همانند و همتراز با فرش دستباف نمی گردد یافت که تا این حد مقاوم باشد و با سرمایه گذاری کم اشتغالزایی بالایی احداث کند.

کارگر اضافه کرد : روال تولید فرش دستباف کمترین لطمه را به محدوده زیست وارد می کند و محصول تولیدی آن با تندرستی آدم سازگار هست و چنین صنعتی که سابقه غنی و تاثیر اقتصادی و اجتماعی و ارزآوری بالایی دارد، توان دارد دولت را در تولید حرفه یاری دهد.

تبلور اقتصاد پایداریی در فرش هست و دولت در حوزه عرضه تسهیلات و خدمات فرهنگ سازی، پژوهش و تعلیم فرش توان دارد به صنعت فرش مساعدت کند.

ریاست مرکز ملی فرش ایران، با انتقاد از ارگان کارها مالیاتی در حذف معافیت مالیاتی فرش دستباف بیان داشت : برغم اصرار وزیر گذشته صنعت و معدن مبنی بر معافیت مالیات فرش دستباف متاسفانه ارگان کارها مالیاتی در تدوین لایحه ای که به مجلس فرستاده، معافیت مالیات بر سود فرش دستباف را حذف کرده هست که امیدواریم نمایندگان مجلس موضع گیری کنند. اگرچه جریان کم شدن صادرات متوقف و جریان افزایش جایگزین آن شده هست ولی توقع می رود صادرات فرش ایران با قدرت و گستردگی زیادتری انجام شود.

کارگر عنوان کرد : ای کاش رسانه ها به جای نگاه تجاری و تبلیغ فرش های خودروی، فرش های دستباف تولیدی را نشان دهند.