تاریخ: ۱۸:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
صادرات چهار میلیارد دلاری شهرک های صنعتی به کشور های هدف

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تبریک دهه ولایت در نشست شورای اداری گناباد و نیز در جمع خبرنگاران، گفت: یک هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، پارسال چهار میلیارد دلار کالا […]

صادرات چهار میلیارد دلاری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شهرکهای صنعتی کشور

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تبریک دهه ولایت در نشست شورای اداری گناباد و نیز در جمع خبرنگاران، گفت: یک هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، پارسال چهار میلیارد دلار کالا به کشور‌های هدف صادر کردند.

او با اشاره به سال رونق تولید که رهبر معظم انقلاب اسلامی نامگذاری کردند، ادامه داد: خوشبختانه با برنامه ریزی و تمرکزی که در حوزه صادرات صورت گرفت برنامه‌ها محقق شد و پارسال صادرات در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور افزایش یافت و پیش‌بینی می‌کنیم که این روند امسال هم با مدیریت جهادی مثبت باشد و همه باید بر اساس رونق تولید عمل کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به استقبال سرمایه گذاران صنعتی، گفت: جذابیت‌ها و مزایای فراوانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد و تعداد قرارداد و مساحت واگذاری زمین به متقاضیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در کشور طی پارسال  هر کدام ۶۲ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است.

این مطلبو از دست ندید!  در ۱۵ سال اخیرکاملا به سمت رانت غارتی رفتیم

صالحی نیا افزود: پارسال ۲ هزار و ۳۵۷ واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور ایجاد شد و ۳۹ هزار شغل جدید فراهم شد.

او با اشاره به اینکه هم اکنون بالغ بر ۱۰۰ خوشه صنعتی در کشور فعالیت می‌کنند، ادامه داد: خوشه‌های صنعتی قابلیت‌های فراوانی دارند و ارزش افزوده بالایی به وجود می‌آورند و سازمان هم با حمایت خود از آن‌ها پشتیبانی می‌کند و در حال حاضر هم ۴۰۰ خوشه صنعتی در حال مطالعه و بررسی کارشناسی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تضمین صندوق ضمانت صنایع کوچک برای  واحد‌های صنعتی، گفت: سرمایه صندوق ۱۲۰ میلیارد تومان بوده است و پیگیری‌های لازم جهت افزایش سرمایه صندوق برای حمایت بیشتر از واحد‌های صنعتی کوچک و متوسط انجام شده است.

صالحی نیا افزود: برای بسترسازی تولید و اشتغال در ۸۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی سراسر کشور، هیچگونه وجهی برای خرید زمین از متقاضیان دریافت نمی‌شود و فقط حق انتفاع دریافت می‌شود تا صنعتگران در اسرع وقت واحد خود را راه اندازی و به بهره برداری برسانند.