گروه: سبک زندگی
تاریخ: ۱۶:۲۲ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
صادرات فرهنگی غرب، سرانجام به «مسخ فرهنگی» ملت‌ها می‌‏انجامد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیلکوه حجت‌الاسلام عباسعلی ترشیزی گفت: نوع و مقدار پوشش و حجاب را در چارچوب سبک زندگی اسلامی داریم که به‌صورت شفاف و واضح تعریف و تبیین شده است. وی افزود: در سبک زندگیِ اسلامی، حدود پوشش مشخص است و عدول […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیلکوه حجت‌الاسلام عباسعلی ترشیزی گفت: نوع و مقدار پوشش و حجاب را در چارچوب سبک زندگی اسلامی داریم که به‌صورت شفاف و واضح تعریف و تبیین شده است.

وی افزود: در سبک زندگیِ اسلامی، حدود پوشش مشخص است و عدول از آن‌ها، چه عرفی باشد چه نباشد، جایز نیست.

به گفته حجت‌الاسلام ترشیزی مبنای سبک زندگیِ غربی در موضوع پوشش و حجاب بر برهنگی است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه گالیکش اظهار داشت: اسلام می‌خواهد تا در بُعد پوشش هم مانند دیگر ابعاد سبک زندگی، کرامت انسانی حفظ شود. هم آراستگی داشته باشد و هم زیبایی؛ حد و حدود حجاب در اسلام، چه برای زنان و چه مردان، یک بحث اخلاقی است.

وی اضافه کرد: نحوه‌ی پوشش یک انسان گویای بخشی از اخلاق، فرهنگ و حتی تفکر اوست. از روی دیگر این پوشش به‌غیراز حدود فردی، به حدود اجتماعی هم مرتبط است. اگر بسیاری از رفتارهای ما شخصی است و بر جامعه و دیگر مخلوقات خدا به‌طور مستقیم اثرگذار نیست، برخی دیگر می‌توانند به‌صورت مستقیم اثرات مفید یا مخرّبی بر جامعه داشته باشند.

حجت‌الاسلام خاطرنشان کرد: آداب اسلامی، سبک زندگی و انضباط رفتاری‌ای است که تحت آرمان عالی عبودیت قرار دارد، کسی که عبودیت و بندگی را مقصد حیات خود می‌بیند، نمی‌تواند نسبت به چگونگی زندگی خود بی‌تفاوت باشد.

وی تصریح کرد: «غرب‏زدگی»، محصولِ غرب باوری و خود باختن در برابر جلوه‏‌های تمدن اروپاست و خود را شبیه آنان ساختن، روحیه آنان را هم در افراد ایجاد می‌کند، صادرات فرهنگی غرب، سرانجام به «مسخ فرهنگی» ملت‌ها می‌‏انجامد.