تاریخ: ۱۸:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
صادرات غیر نفتی ایران به ۲۸٫۵ میلیارد دلار رسید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، رئیس ارگان پیشرفت تجارت ایران با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای حجم بالایی در حوزه تولید و صادرات فرآورده ها متفاوت صنعتی هست اضافه کرد: دسترسی به مواد اولیه، حمل و نقل دریایی ارزان، دسترسی به آبهای آزاد و بازارهای بین‌المللی از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر،

رئیس ارگان پیشرفت تجارت ایران با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای حجم بالایی در حوزه تولید و صادرات فرآورده ها متفاوت صنعتی هست اضافه کرد: دسترسی به مواد اولیه، حمل و نقل دریایی ارزان، دسترسی به آبهای آزاد و بازارهای بین‌المللی از قابلیت‌های استان بوشهر هست که حجم خوبی برای پیشرفت تجارت و صادرات کالا فراهم کرده هست.

وی از صادرات ۱۸۰ میلیون دلاری آبزیان از استان بوشهر اطلاع داد و گفت: در ۷ ماه سال کنونی ۱۸۰ میلیون دلار فرآورده ها آبزیان از استان بوشهر به بازارهای جهانی صادر شده که نسبت به مدت همانند پارسال رشد ۳۵ درصدی دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صادرات خرما از استان بوشهر گفت: در ۷ ماه سال کنونی ۱۱۱ میلیون دلار خرما از استان بوشهر صادر شده که رشد ۱۳ درصدی نسبت به مدت همانند پارسال دارد.

خسروتاج به صادرات مواد معدنی از استان بوشهر پرداخت و گفت: در مدت ذکر شده ۳٫۷ ۷ میلیارد دلار مواد معدنی از استان بوشهر به کشورهای هدف صادر شده که ۹ درصد نسبت به ۷ ماه پارسال افزایش دارد.

رئیس ارگان پیشرفت تجارت ایران با اشاره به افزایش ۳ درصدی صادرات غیرنفتی  در سه ماه سابق گفت: صادرات غیرنفتی ایران در سه ماه سابق از ۱۰٫۹ ۳

در این مراسم که با حضور مدیران استانی و بنگاه‌های اقتصادی برگزار گردید از ۱۵بنگاه صادراتی برگزیده استان بوشهر تجلیل  گردید.