تاریخ: ۴:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
صادرات صنعت های دستی همدان از رشد منفی خارج شد

علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان درباره آمار ۹ ماهه صادرات صنایع‌دستی استان همدان گفت: تا انتهاء آذرماه سال کنونی ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار صادارت صنعت های دستی از استان همدان انجام شده هست. معاون صنایع‌دستی استان همدان با اهتمام بر اینکه عوض شدن در تولید فرآورده ها از دیگر […]

علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان درباره آمار ۹ ماهه صادرات صنایع‌دستی استان همدان گفت: تا انتهاء آذرماه سال کنونی ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار صادارت صنعت های دستی از استان همدان انجام شده هست.

معاون صنایع‌دستی استان همدان با اهتمام بر اینکه عوض شدن در تولید فرآورده ها از دیگر کارهای موثر در افزایش صادارت بوده هست، تصریح کرد: تولید صنایع‌دستی لاکچری و تزئینی با اعتبار افزوده زیادتر علت شده که با این عوض شدن رویه و فروش فرآورده ها دکوری اعتبار دلاری صنایع‌دستی استان زیادتر گردد.

قاسمی با اشاره به اینکه صادرکنندگان صنعت های دستی استان با هماهنگی‌های سازمان در نمایشگاه‌های صنایع‌دستی کشورهایی مثل اتریش، ایتالیا و هلند حضور داشتند، گفته بود: هماهنگی‌هایی نیز برای حضور صادرکنندگان صنعت های دستی همدان در نمایشگاه صنایع‌دستی در توکیو ژاپن انجام شده هست.

وی با اظهار اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی از استان در حوزه سفال بوده هست، عنوان نمود: سفال در کشور به طور مستمر رده نخست صادرات را داشته و صادرکننده نمونه این محصول از شهر لاجین هست.

معاون صنایع‌دستی استان همدان ابراز کرد: مصنوعات چرمی، مصنوعات و تولیدات چوبی و مروار بعد از سفال بیشترین صادرات را در حوزه صنایع‌دستی به خود اختصاص داده‌اند.

قاسمی با اهتمام بر اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق انجام می‌شود، ابراز کرد: بعد از عراق کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه آسیای میانه دیگر مقاصد صادارت صنعت های دستی استان همدان هست.

وی با اشاره به اینکه صادرات صنایع‌دستی تا چند ماه پیش رشد منفی داشت اما با برنامه‌ریزی در چند ماه موخر صادرات افزایش یافته هست، تصریح کرد: صادرات صنعت های دستی استان ۳ الی ۵ درصد افزایش یافته هست.