تاریخ: ۱۳:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
شیراز| مدرسه ها طبیعت در منطقه های ۱۱ گانه شیراز توسعه یابد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، ، به‌نقل از روابط‌عمومی شورای شهر شیراز، سیروس پاک‌فطرت در حاشیه برنامه پیاده‌روی دانش آموزی بمناسبت روز زمین پاک که به میزبانی مدرسه طبیعت ژاهو که با حضور اعضای کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر و حدود ۱۵۰ دانش‌آموز در بلوار شهید چمران برگزار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، ، به‌نقل از روابط‌عمومی شورای شهر شیراز، سیروس پاک‌فطرت در حاشیه برنامه پیاده‌روی دانش آموزی بمناسبت روز زمین پاک که به میزبانی مدرسه طبیعت ژاهو که با حضور اعضای کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر و حدود ۱۵۰ دانش‌آموز در بلوار شهید چمران برگزار گردید، گفت: شورای شهر از هر اقدامی برای تربیت خوب تر و تندرستی جسمی و حرکتی کودکان پشتیبانی می‌کند.

وی با بیان اینکه از اینکه مدرسه طبیعت ژاهو این چنین فضای آموزشی را به صورت طبیعی در آورده هست قدردانی کرده و از مسئولین این مدرسه قدردانی می‌کنیم گفت: آنچه که در طراز اول قابل ارزش هست محافظت باغ هست، قدمت این مدرسه به سه سال پیش م‌ رسد در حالی که در کشورهای مدرن قدمت این مدرسه ها ۲۰ ساله هست که این مبحث نشان می دهد جای چنین فضاهای آموزشی طبیعی در نظام آموزشی تهی بوده هست.

عضو شورای شهر شیراز اضافه کرد: زندگی امروز شهروندان به صورت ماشینی و  آپارتمان هست در نتیجه فرزندان ما احتیاج دارند تا ساعتی در روز یا هفته در محیطی خارج از محیط های آپارتمانی باشند.

عضو شورای شهر شیراز گفت: احتیاج شهر شیراز به اینچنین مدرسه ها در یازده منطقه شهرداری احساس می گردد و ما هم به عنوان عضو شورا از این چنین کارهای پشتیبانی می‌کنیم.

مدیر مدرسه طبیعت ژاهو نیز با بیان اینکه این باغی که مدرسه در آن مستقر شده در حال نابود شدن بود، گفت: در اولین اقدام ۳۰۰ اصل نهال کم آب بر در این باغ کاشته گردید و به عنوان اولین باغ در بولوار شهید چمران آبیاری آن به صورت قطره‌ای اجرا گردید.

این مطلبو از دست ندید!  مناظری دیدنی از طبیعت برفی در «چوت» + عکس ها

 

 وی اضافه کرد: هدف از ساخت مدرسه طبیعت ایجاد علاقه به طبیعت و محافظت محیط زیست، دقت و تیزی حواس پنج گانه، برطرف بیم و بازدارندگی از عاملان متفاوت طبیعت، مهارت‌های حرکتی و تجسمی، هماهنگی و توانمندی در تعاملات اجتماعی، افزایش قدرت خلاقیت، اعتماد به نفس و تمرکز در کودکان هست.

جعفری، مدیر دیگر مدرسه طبیعت ژاهو نیز گفت: کودکان در مدرسه طبیعت علاوه بر بازی سرخوشانه و به صورت آزاد در طبیعت باغ، امکان تجربه فعالیت‌هایی چون نجاری، نقاشی، مجسمه سازی، ساخت ماکت، سفالگری، استخر و آب بازی، استخر شن، کشاورزی و کاشت و برداشت محصول و چیدن گیاهان دارویی و تهیه دمنوش را تجربه می‌کنند.

وی با بیان اینکه با ساخت این مدرسه برای ۱۵ نفر آموزگار متخصص ایجاد اشتغال شده هست، اضافه کرد: تمام وسایل و امکانات این باغ ایمن می باشند و علاوه بر آن محیط باغ نیز تحت پوشش بیمه قرار دارد در نتیجه جای هیچ‌گونه نگرانی برای والدین وجود ندارد و تمام شهروندان و مسئولان مدرسه ها با رزرو وقت قبلی می‌توانند از امکانات این باغ استفاده نمایند.