گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
شکرخدا گودرزی: امیدوارم عزرائیل کمی نگاهش را از جامعه هنرمندان برگرداند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، مراسم تشییع پیکر هنرمند منوچهر بهروج، بازیگر و عکاس پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون صبح امروز پس از مراسم نمادین در تالار وحدت به سمت بهشت زهرا برگزار شد. خسرو احمدی، رحمت امینی، ناصر شیرمحمدی، کاظم هژیرآزاد، محمود فرهنگ، رامین کهن، حجت علیخانی، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، مراسم تشییع پیکر هنرمند منوچهر بهروج، بازیگر و عکاس پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون صبح امروز پس از مراسم نمادین در تالار وحدت به سمت بهشت زهرا برگزار شد.

خسرو احمدی، رحمت امینی، ناصر شیرمحمدی، کاظم هژیرآزاد، محمود فرهنگ، رامین کهن، حجت علیخانی، اتابک نادری، مهرداد رایانی‌مخصوص، کیوان نخعی، شکرخدا گودرزی، سعید داخ، حسین راضی، حسین پرستار و… از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور یافتند.

مراسم تشییع بهروج در حالی برگزار شد که تنها سه روز از تشییع پیکر نقی سیف جمالی گذشته و جامعه هنرمندان عزادار بودند.

در این مراسم شکرخدا گودرزی کارگردان و بازیگر و قائم مقام مدیرعامل خانه تئاتر ایران طی سخنانی در تالار وحدت گفت: این روزها جامعه هنری برای تشییع عزیزانشان به تالار وحدت می‌آیند این تالار به نوعی برای ما به تالار  وحشت تبدیل شده است!

وی با ابراز تأسف از غریبانه رحلت کردن هنرمندان گفت: در سال جاری پس از گذشت یک سال سخت برای هنرمندان امیدوار بودیم شرایط امسال بهتر شود اما متأسفانه از همان ابتدای سال شاهد فوت عزیزان هنری هستیم، امیدوارم عزرائیل کمی نگاهش را از جامعه هنرمندان برگرداند.

وی در ادامه افزود: این روزها انگار عزراییل با داسش به جان جامعه هنری افتاده است!

گودرزی با اشاره به اینکه بیش از سی سال بوده که زنده یاد بهروج را می شناخته گ‌فت: زمانی‌که در تالار مولوی با منوچهر بهروج کار می‌کردم فراموش نمی‌کنم که چه روحیه بالایی داشت همیشه شاد و بذله‌گو بود.

*

پس از سخنان شکرخدا گودرزی، مجری مراسم از طرف معاونت امور هنری وزارت فراهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی به جامعه هنری و خانواده زنده یاد بهروج درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت و در ادامه مجید اشتیاقی کارگردان تئاتر و از دوستان و همکاران نزدیک زنده‌یاد بهروج در وزارت دفاع به ایراد سخن پرداخت.

اشتیاقی با اشاره به فعالیت های هنری به ویژه در زمنیه تئاتر و عکاسی زنده‌یاد بهروج در مجموعه وزارت دفاع گفت: منوچهر بهروج علاوه بر اینکه سال‌های زیادی در عرصه بازیگری فعال بود یک عکاس حرفه ای نیز بود. و به نظر من مهم‌ترین کاری که او در زمینه تئاتر انجام داد تلاش های فراوان و عاشقانه اش در زمینه فعال کردن فعالیت‌های تئاتری در وزارت دفاع بود که منجر به برگزاری چندین دوره جشنواره نیز در این مجموعه شد.

در ادامه این مراسم پس از خوانده شدن نماز میت به امامت حجت‌الاسلام آقاجانپور، پیکر این هنرمند پیشکسوت برای خاکسپاری به قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) منتقل شد.

برچسب ها: