گروه: آشپزی
تاریخ: ۸:۵۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
شور ماهی پلو؛ شام شب عید بوشهری ها

وب سایت سرآشپز پاپیون: شور ماهی پلو یکی از غذاهای محلی کشور عزیزمان هست که مربوط به بوشهر خواهد بود.طرز تهیه را در ادامه رویت کنید. مواد لازم ماهی شور ۱ عددکشمش ۲ پیمانهگرد لیمو ۱ قاشق سوپ خوریزردچوبه ۱ قاشق چای خوریپیاز (سرخ شده) ۱ قاشق سوپ خوریشوید (اختیاری به صورت ساطوری) ۲۰۰ گرمبرنج […]

وب سایت سرآشپز پاپیون: شور ماهی پلو یکی از غذاهای محلی کشور عزیزمان هست که مربوط به بوشهر خواهد بود.طرز تهیه را در ادامه رویت کنید.

مواد لازم

ماهی شور ۱ عدد
کشمش ۲ پیمانه
گرد لیمو ۱ قاشق سوپ خوری
زردچوبه ۱ قاشق چای خوری
پیاز (سرخ شده) ۱ قاشق سوپ خوری
شوید (اختیاری به صورت ساطوری) ۲۰۰ گرم
برنج ۳ لیوان

شور ماهی پلو بوشهری

طرز تهیه:

۱٫

۲٫ ابتدا ماهی را دست کم ۳ ساعت در آب سرد بخوابانید تا شوری آن گرفته گردد و در این مدت چند بار آب آن را عوض كنید، پس از آن ماهی را تمیز كرده و تكه‌تكه كنید و در آب‌كش بگذارید. برنج را با كره به صورت كته یا آب‌كش بپزید. ك روغن را در تابه ریخته و ماهی را سرخ كنید.

۳٫ كشمش پاك كرده و شسته را به ماهی اضافه كنید و كمی سرخ كنید.

سایر نکات

پیازداغ ، زردچوبه، فلفل و پودر لیموعمانی را به ماهی و كشمش اضافه كنید و ماهی را به صورت به صورت مجزا با پلو سرو كنید.اگر دوست دارید به برنج شوید هم اضافه كنید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه پلو چینی با میگو؛ غذای دریایی به سبک چین

در این صورت ماهی را پس از شستن داخل برنج در حال جوش بیندازید و وقتی كمی جوش زد آن را برداشته و پوستش را جداكنید و خرد كرده و بهمراه كشمش و بقیه مواد سرخ كرده و به برنج اضافه كرده و بعد دم بیندازید.