تاریخ: ۱۱:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
شورای نگهبان پاسدار احکام اسلامی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شستون، مولوی اسماعیل رئیسی مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق با بیان اینکه شورای نگهبان یکی از مهم ترین ارکان نظام جمهوری اسلامی و شوراهایی است که پس از انقلاب اسلامی در کشور تشکیل شد، اذعان داشت: نظارت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شستون، مولوی اسماعیل رئیسی مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق با بیان اینکه شورای نگهبان یکی از مهم ترین ارکان نظام جمهوری اسلامی و شوراهایی است که پس از انقلاب اسلامی در کشور تشکیل شد، اذعان داشت: نظارت بر قوه مقننه و قوانینی که از سوی این قوه تصویب می شود، ازوظایف شورای نگهبان است که به منظور پاسداری از احکام اسلامی و قانون اساسی و همچنین با شرع و موازین اسلامی مغایرت نداشته باشد، برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان متشکل از ۶ فقیه و ۶ نفر حقوقدان است، گفت: فقهای شورای نگهبان با حکم مستقیم مقام معظم رهبری انتصاب می شود که فقاهت، وارستگی اخلاقی، دیانت و تقوای الهی از شرایطی است که  مقام معظم رهبری در انتخاب فقها مد نظر دارند.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق شهرستان سراوان با توجه به اینکه فقهای شورای نگهبان باید دارای آگاهی به مسائل روز به مقتضیات زمان باشند، خاطر نشان کرد: عدالت یکی دیگر از شروط انتخاب فقهای شورای نگهبان است که وابستگی های جناحی و حزبی نداشته باشند.

این مطلبو از دست ندید!  بهار ۹۸| «ونایی» روستایی رویایی با چشمه سارها و دشت زیبا؛ لذت گردش در دل کوهساران پر آب+ تصاویر

مولوی رئیسی نظارت بر اجرای انتخابات و تأیید صلاحیت افرادی که می خواهند سکاندار این مملکت شوند را هم از وظایف شورای نگهبان برشمرد، و ادامه داد: شورای نگهبان دارای جایگاه خاصی در نظام مقدس اسلامی ایران دارد که هر مصوبه و تصویبی از سوی این نهاد مقدس تأیید شد به عنوان فصل الخطاب قرار گیرد چراکه در نظام جمهوری اسلامی بعد از حکم مقام معظم رهبری نظر شورای نگهبان دارای اهمیت است.

وی گفت: همه افراد جامعه باید به نظر شورای نگهبان که دارای ساختارکلی و جامع است، تمکین کنند و در هر برهه و زمانی حکم شورای نگهبان مورد احترام باید قرار گیرد.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق شهرستان سراوان افزود: آیت الله جنتی که از زمان حیات امام خمینی (ره) در شورای نگهبان حضور داشته اند، انسانی فقیه، متقی و وارسته هستند که در رأس این نهاد قرار گرفته است.

مولوی رئیسی در تکمیل مطلب فوق، اضافه کرد: آیت الله جنتی دارای تجربیات فراوانی هستند که تمامی رجال و سیاسیون کشور را مانند فرزند خود می شناند و دارای آگاهی کامل به مسائل روز است.

انتهای پیام