شورای روابط آمریکایی-اسلامی از ترامپ شکایت می‌کند

0
اشتراک

شورای روابط آمریکایی-اسلامی از ترامپ شکایت می‌کند

شورای روابط آمریکایی-اسلامی در واکنش به حکم جنجالی ترامپ مبنی بر منع ورود مهاجران و اتباع ۷ کشور مسلمان اعلام کرد که شکایت خواهد کرد و این ممنوعیت را به “چالش” می‌کشد. به گفته این شورا، اقدام مذکور برای ممنوع کردن “افرادی از دین اسلام” است.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دستور اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا تاکید دارد که وزارت امنیت داخلی ایالات متحده دست‌کم برای ۱۲۰ روز به صورت کامل ورود مهاجرانی از هفت کشور اکثرا مسلمان را منع کند. ورود مهاجران سوری نیز به صورت نامحدود منع می‌شود اما درخواست‌کنندگان مسیحی در اولویت قرار می‌گیرند.
لنا المصری، مدیر حقوقی شورای روابط آمریکایی-اسلامی می‌گوید: این نهاد تلاش دارد با اقامه دعوی مشروعیت حکم مذکور که مسلمانان را هدف می‌گیرد، به چالش بکشد. بیش از ۲۰ مسلمان از این اقامه دعوی حمایت می‌کنند.    
جزئیات حکم ترامپ دوشنبه منتشر می‌شود.
او تاکید کرد: جامعه مسلمانان آمریکا سال‌هاست هدف سیاست‌های “تبعیض‌آمیز” قرار گرفته است . با توجه به این حکم،‌ جامعه مسلمانان هدف گرفته شده است. این برای آمریکایی‌ها مهم است که متحد باقی بمانند و با یکدیگر وارد عمل شوند.   
طبق گزارش مرکز تحقیقات پیو، حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار مسلمان در آمریکا ساکن هستند که تنها یک درصد از جمعیت ۳۲۰ میلیونی این کشور را تشکیل می‌دهند. آمریکا سال گذشته با پذیرش حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ آواره، نسبت به سایر کشورها کمترین میزان آوارگان سوری را پذیرفت.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.