گروه: سیاست
تاریخ: ۱۸:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
شهید یاسوجی که همرزم سردار قاسم سلیمانی بود+ تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس سردار شهید سید عینعلی مهدی نیا ۱۳۳۶ در خانواده دینی و سیاسی دیده به جهان گشود در تاریخ ۹ آذر ۱۳۶۰ در عملیات مسیر القدس,بستان به شهید شدن رسید و در دهاتی رودشتی سادات محمودی به خاک سپرده گردید. […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس سردار شهید سید عینعلی مهدی نیا ۱۳۳۶ در خانواده دینی و سیاسی دیده به جهان گشود در تاریخ ۹ آذر ۱۳۶۰ در عملیات مسیر القدس,بستان به شهید شدن رسید و در دهاتی رودشتی سادات محمودی به خاک سپرده گردید.

وی از همرزمان شهید حجت الاسلام مصطفی ردانی پور، شهید سپهبدصیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی هست.     ســـــالروزدومین آزادسازی بستان    شهر بستان که مرکز قسمت بستان از شهرستان دشت آزادگان و در ۳۱ کیلومتری شمال غربی سوسنگرد و در مسیر سوسنگرد-چزابه واقع شده هست. ولی بعد از عملیات "غیور اصلی" و پیشروی نیروهای خودی به سوی مرز، در ۱۳۵۹/۷/۱۰  بستان آزاد گردید.     شهید والا مقام از نخستین نفرات عضو سپاه پاسداران و از متشکلین سپاه استان می باشند یعنی هنگامی که دراستان سپاه تشکیل نشده بود و شاخه ای از استان زیر نظر استان فارس بودند و جز نخستین نفرات بودند که در اوایل دهه ۸۰درجه سرداری وی رسید.         وی از اعضای گروه شهید مصطفی ردانی پور بودند که پیش از انقلاب با رژیم شاهنشاهی و ایادی آنان در شهرستان دنا قسمت پاتاوه وسادات محمودی مقابله میکردند و در ساخت چند مسجد در قسمت پاتاوه کار جهادی می کردندو همیشه خانواده شهید میزبان طلاب تبلیغی از اصفهان بالاخص شهید ردانی پور به منطقه سادات محمودی به مدت ۱۰سال بودند.         وی از اعضای گروه شهید مصطفی ردانی پور بودند که پیش از انقلاب با رژیم شاهنشاهی و ایادی آنان در شهرستان دنا قسمت پاتاوه وسادات محمودی مقابله میکردند واعلامیه های حضرت امام(ره) ورساله فقهی حضرت امام را بین مردم پخش میکردند ومراسمات دینی ایام سوگواری محرم و شبهای احیای ماه مبارک رمضان وعید نیمه شعبان, دعای کمیل,ندبه و توسل را برگزار میکردندو در ساخت چند مسجد در قسمت پاتاوه کار جهادی میکردند و همیشه خانواده شهید میزبان طلاب تبلیغی از اصفهان بالاخص شهید ردانی پور به منطقه سادات محمودی به مدت ۱۰سال بودند.     سردار شهید سید عینعلی مهدی نیا با ایده سردارشهید ردانی پور درسال ۱۳۵۸ بعد از گذراندن دورهای تعلیمی به عضویت سپاه یاسوج درآمد در کنار شهید ردانی پور که فرمانده وبنیانگذار سپاه یاسوج بود به منظور ایجاد امنیت وثبات ومبارزه با گروهکها ضدانقلاب داستان همکاری داشت.