تاریخ: ۱۴:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
شهر قم در خجسته سالروز ولادت امام حسین(ع) غرق در شادی و سرور

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به این مناسبت آیین‌های جشنی در حرم مطهر و برخی از اماکن مذهبی و منازل شهروندان شهر قم برگزار شد و عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) سوم شعبان سالروز میلاد سرور آزادگان و قافله سالار کربلا را گرامی داشتند. همچنین از صبح امروز هزاران نفر از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به این مناسبت آیین‌های جشنی در حرم مطهر و برخی از اماکن مذهبی و منازل شهروندان شهر قم برگزار شد و عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) سوم شعبان سالروز میلاد سرور آزادگان و قافله سالار کربلا را گرامی داشتند.

همچنین از صبح امروز هزاران نفر از زائران و مجاوران حرم منورکریمه اهل بیت(ع) با تشرف به این مکان قدسی، ولادت حضرت امام حسین (ع) را به حضرت فاطمه معصومه(س) تبریک و تهنیت گفتند.

شهر مقدس قم در شب میلاد امام حسین(ع) حال و هوای ویژه‌ای به خود گرفت و مراسم جشن و سرور در حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) مسجد مقدس جمکران، مساجد و تکایا و دیگر اماکن متبرکه با حضور عاشقان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار شد.

در شب میلاد این امام بزرگوار، هزاران نفر از زائران بارگاه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) با شرکت در مجلس ویژه‌ای که از سوی آستان مقدس برگزار شده بود، به جشن و شادی پرداخته و این میلاد با برکت را گرامی داشتند.

خیابان‌های منتهی به حرم مطهر حضرت معصومه(س) چراغانی شده و زائران زیادی از استان‌ها و شهرهای مجاور برای عرض تبریک این روز مبارک در صحن آن حضرت حضور پیدا کرده‌اند.

همچنین به این مناسبت رواق‌ها و صحن‌های حرم منور حضرت فاطمه معصومه(س) به طرز باشکوهی آذین بندی و چراغانی شده و مسجد مقدس جمکران نیز در این شب میزبان هزاران نفر از نمازگزاران و زائران شهر قم بود که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء این ولادت را به ساحت مقدس امام زمان(عج) تبریک عرض کردند.

همچنین به همین مناسبت شب گذشته و امروز مراسم مختلف جشن میلاد با حضور هزاران دلداده اهل بیت(ع) در دفاتر و بیوت مراجع تقلید و دفتر مقام معظم رهبری در قم برپا شد و سخنرانان گوشه‌هایی از زندگانی آن امام همام را بیان کردند.

بسیاری از شهروندان قمی به همراه زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) با در دست داشتن نقل و شیرینی و تقسیم آن، ولادت با سعادت امام حسین(ع) را به یکدیگر تبریک و تهنیت گفته و برای جامعه اسلامی آرزوی خیر و برکت می‌کنند.

مسلمانان خارجی مقیم قم نیز با برگزاری آیین‌های جشن و سرور به شیوه سنتی، نسبت به خاندان عصمت و طهارت(ع) به ویژه حضرت امام حسین(ع) ادای احترام کردند.

آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) نیز برنامه‌های مختلف جشن و سخنرانی درخصوص زندگانی گهربار آن امام همام را تدارک دیده که با حضور گسترده زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(س) درحال برگزاری است.

در ویژه برنامه روز میلاد امام حسین(ع) در حرم مطهر مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مولودی خوانی پرداختند و در ادامه یکی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه به ذکر فضائل و مناقب آن امام همام پرداخت.

انتهای پیام

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت زیبا و دل انگیز روستای "عسل محله" + فیلم
برچسب ها: