تاریخ: ۱۴:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
شهر تهران هنوز طرح جامع پسماند ندارد

وی اضافه کرد: اگر از این ثروت خوب استفاده گردد، به جای اینکه مراجع طبیعی و حقوق نسل‌های آینده را ویران کند و آب‌های زیرزمینی را نابود کند، می‌تواند به طبیعت و زیست شهری کمک کند. شهردار تهران گفت: با توجه به اینکه شهر تهران دارای بافت کهنه هست و نیازمند نوسازی این بافت‌ها هستیم […]

وی اضافه کرد: اگر از این ثروت خوب استفاده گردد، به جای اینکه مراجع طبیعی و حقوق نسل‌های آینده را ویران کند و آب‌های زیرزمینی را نابود کند، می‌تواند به طبیعت و زیست شهری کمک کند.

شهردار تهران گفت: با توجه به اینکه شهر تهران دارای بافت کهنه هست و نیازمند نوسازی این بافت‌ها هستیم و با توجه به ساخت و ساز‌های شهری، پس به مصالح ساختمانی احتیاج داریم، چه خوب تر که این مصالح از نخاله‌های ساختمانی تأمین گردد.

افشانی بیان داشت: اگر حمایت‌های شهرداری تهران نبود احداث این مرکز در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران امکان‌پذیر نبود و باید شهرداری قسمت خود را از این مرکز دریافت کند تا بتواند خدمات بهتری را به شهروندان عرضه دهد.

وی دنبال کرد: احساس می‌کنم شعار «شهر زیست‌پذیر و شهروند مشارکت‌پذیر» که عمر کوتاهی در مدیریت شهری داشت، بسیار تأثیرگذار باشد و کنار گذاشتن این شعار به شهر آسیب خواهد زد.

شهردار تهران گفت: با همکاری مردم باید شهر بهتری را ساخت، در کمال تأسف تهران هنوز طرح جامع پسماند ندارد و تازه قرار هست این هفته پاکت‌های مناقصه آن باز گردد. وقتی طرح جامع نباشد، نمی‌توان کارهای خوبی در حوزه پسماند انجام داد.

این مطلبو از دست ندید!  سازمان محیط زیست: فاز دوم قرقهای شکار امسال اجرا می‌شود

افشانی اضافه کرد: طرح جامع هنگامی که اجرایی گردد، می‌توان کارهای شایسته ای متناسب با آن انجام داد و یکی از کارهای خوب در این حوزه همکاری دادن مردم در حوزه تفکیک آشغال از مبدا هست.

وی گفت: در طرح تفکیک آشغال از مبدا که نرم افزار آن راه‌اندازی شده هست تاحالا در دو منطقه ۲۰ واحد در آن عضو شده‌اند و وقتی تعداد کثیری عضو این مجموعه گردند نگرانی‌های حوزه پسماند مبدل به ثروت و دارایی شهر می‌شود.

شهردار تهران بیان داشت: یکی از برنامه‌های کلیدی شهرداری تهران شفاف‌سازی بود که در این راستا از هدر رفت سرمایه‌های شهر جلوگیری گردید.