تاریخ: ۱۴:۱۸ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
شهر تهران هنوز طرح جامع پسماند ندارد

وی اضافه کرد: اگر از این ثروت خوب استفاده گردد، به جای اینکه مراجع طبیعی و حقوق نسل‌های آینده را ویران کند و آب‌های زیرزمینی را نابود کند، می‌تواند به طبیعت و زیست شهری کمک کند. شهردار تهران گفت: با توجه به اینکه شهر تهران دارای بافت کهنه هست و نیازمند نوسازی این بافت‌ها هستیم […]

وی اضافه کرد: اگر از این ثروت خوب استفاده گردد، به جای اینکه مراجع طبیعی و حقوق نسل‌های آینده را ویران کند و آب‌های زیرزمینی را نابود کند، می‌تواند به طبیعت و زیست شهری کمک کند.

شهردار تهران گفت: با توجه به اینکه شهر تهران دارای بافت کهنه هست و نیازمند نوسازی این بافت‌ها هستیم و با توجه به ساخت و ساز‌های شهری، پس به مصالح ساختمانی احتیاج داریم، چه خوب تر که این مصالح از نخاله‌های ساختمانی تأمین گردد.

افشانی بیان داشت: اگر حمایت‌های شهرداری تهران نبود احداث این مرکز در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران امکان‌پذیر نبود و باید شهرداری قسمت خود را از این مرکز دریافت کند تا بتواند خدمات بهتری را به شهروندان عرضه دهد.

وی دنبال کرد: احساس می‌کنم شعار «شهر زیست‌پذیر و شهروند مشارکت‌پذیر» که عمر کوتاهی در مدیریت شهری داشت، بسیار تأثیرگذار باشد و کنار گذاشتن این شعار به شهر آسیب خواهد زد.

شهردار تهران گفت: با همکاری مردم باید شهر بهتری را ساخت، در کمال تأسف تهران هنوز طرح جامع پسماند ندارد و تازه قرار هست این هفته پاکت‌های مناقصه آن باز گردد. وقتی طرح جامع نباشد، نمی‌توان کارهای خوبی در حوزه پسماند انجام داد.

این مطلبو از دست ندید!  مدیرعاملی که خود را درگیر جایگاه نکرد/ اسب و ارابه برای تألیف آشغال وسیله کار مدیر

افشانی اضافه کرد: طرح جامع هنگامی که اجرایی گردد، می‌توان کارهای شایسته ای متناسب با آن انجام داد و یکی از کارهای خوب در این حوزه همکاری دادن مردم در حوزه تفکیک آشغال از مبدا هست.

وی گفت: در طرح تفکیک آشغال از مبدا که نرم افزار آن راه‌اندازی شده هست تاحالا در دو منطقه ۲۰ واحد در آن عضو شده‌اند و وقتی تعداد کثیری عضو این مجموعه گردند نگرانی‌های حوزه پسماند مبدل به ثروت و دارایی شهر می‌شود.

شهردار تهران بیان داشت: یکی از برنامه‌های کلیدی شهرداری تهران شفاف‌سازی بود که در این راستا از هدر رفت سرمایه‌های شهر جلوگیری گردید.