تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
شهردار ابرکوه : ۲۰ طرح عمرانی با ۳۵ میلیارد ریال از سوی شهرداری در حال ساخت هست

وی با اظهار اینکه چندین طرح عمرانی همزمان با ایام الله دهه فجر در این شهر به بهره برداری می رسد، یادآورشد: ۶۹ درصد از جمعیت ۵۳هزار نفری شهرستان در شهرهای مهردشت و ابرکوه سکونت دارند که بودجه سال جاری شهرداری ابرکوه افزون بر۸۴ میلیارد ریال هست .رسولی با اظهار اینکه ۱۶۲ هکتار بافت تاریخی […]

وی با اظهار اینکه چندین طرح عمرانی همزمان با ایام الله دهه فجر در این شهر به بهره برداری می رسد، یادآورشد: ۶۹ درصد از جمعیت ۵۳هزار نفری شهرستان در شهرهای مهردشت و ابرکوه سکونت دارند که بودجه سال جاری شهرداری ابرکوه افزون بر۸۴ میلیارد ریال هست .
رسولی با اظهار اینکه ۱۶۲ هکتار بافت تاریخی ابرکوه در لیست آثار ملی ایران ثبت گردید، گفت: این میزان بودجه جوابگوی فعالیت های عمرانی و خدمات شهری نیست .
وی افزود: با هدف معرفی زیادتر شهر نمونه گردشگری ابرکوه اولین سمینار ملی در آخرین هفته بهمن ماه سال ۹۶ در تهران با حضور حدود ۲۰۰ نفر از تورگردانان و فعالین حوزه گردشگری کشور و جمعی از فرهیختگان و اقتصاددانان ابرکوهی مقیم تهران برگزار می گردد.
به گفته شهردار ابرکوه پرچم جمهوری اسلامی ایران با ابعاد ۹در ۱۵متر همزمان با دهه فجر در میدان شهیدان آدمی در ارتفاع ۵۱ متری بر افراشته می گردد.

شهرداری ابرکوه در سال ۱۳۱۴ خورشیدی و شهرداری مهردشت درسال ۱۳۷۹تاسیس گردید.
مرکز شهرستان ۵۳ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷ خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیری

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت چشم نواز و دیدنی در روستای مرزین + فیلم