تاریخ: ۱۰:۳۵ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری دانشجو، برنده حناچی در نشست با اعضای کمیته اجتماعی مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید با اشاره به اینکه شهرداری تهران همه روزه هزینه زیادی برای حمل و دفع آشغال پرداخت می‌کند، گفت: یکی از راه حل‌های این مساله ایجاد حساسیت در مردم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری دانشجو، برنده حناچی در نشست با اعضای کمیته اجتماعی مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید با اشاره به اینکه شهرداری تهران همه روزه هزینه زیادی برای حمل و دفع آشغال پرداخت می‌کند، گفت: یکی از راه حل‌های این مساله ایجاد حساسیت در مردم برای تفکیک آشغال و کاهش تولید آشغال هست.
وی اضافه کرد: جانمایی مخازن آشغال سر کوچه‌ها تبعاتی من جمله تجمع موش و کاهش قسمت شهروندان در تفکیک آشغال از مبدا را به وجود آورده که باید در این شیوه تألیف آشغال تجدید نظر کنیم.

شهردار تهران این مساله را یک معضل کشوری دانست و گفت: دستگاه‌های حکومتی در این بخش خودشان را کنار کشیده اند و شهرداری‌ها در این مبحث که با تندرستی شهروندان در رابطه هست، تنها مانده اند. شهرداری‌ها باید در مسائل ذی ربط به پسماند پشتیبانی و پشتیبانی گردند.

حناچی ناخشنودی شهروندان ساکن جنوب شهر را یکی از مورد ها ذی ربط به پسماند‌های کلان شهر تهران عنوان نمود و گفت: به غیر از پسماند‌هایی که به آرادکوه می‌رود، ۴۳ هزار تن آشغال هم به جاده آبعلی می‌رود.

این مطلبو از دست ندید!  با ۷ روش سنتی برای رفع گرمازدگی آشنا شوید

شهردار تهران استفاده از سرمایه اجتماعی در راستای برطرف معضل پسماند‌های شهری را یکی از راه حل‌ها دانست و عنوان نمود: اگر بتوانیم از سرمایه‌های اجتماعی استفاده نماییم می‌توانیم آن را به یک مجال و ثروت مبدل کنیم.

حناچی دنبال کرد: البته من ناامید نیستم و معتقدم با ایجاد حساسیت در شهروندان و کمک سمن‌ها می‌توانیم این سرمایه اجتماعی را به دست بیاوریم و باید سرمایه‌های اجتماعی را برای خودمان حفظ نماییم.

وی با اشاره به اینکه پسماند‌های تهران معضلاتی مثل کودکان کار و آسیب‌های محیط زیستی را بهمراه دارد، گفت: دولت شهرداری‌ها را در انجام ماموریت‌های حاکمیتی مثل توسعه حمل ونقل عمومی، دفع پسماندورفع آلودگی هوا ومنابع پایدارحمایت کند البته شرایط شهرداری تهران به نسبت زیادی از شهر‌های دیگر خوب تر هست.

شهردار تهران تصریح نمود: استفاده از سازمان‌های مردم نهاد، افزایش حساسیت شهروندان نسبت به کاهش پسماند و افزایش هزینه تولید آشغال سه راهکاری می باشند که می‌توانیم برای کاهش تولید پسماند از آن‌ها استفاده نماییم. در زیادی از کشور‌ها اگر آشغال به خوبی تفکیک نشود، شهروندان متحمل جریمه‌های سنگینی می‌شوند.