تاریخ: ۱۹:۱۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
شهرداری‌ همدان نسبت به راه‌اندازی پیست موتورسواری برای جوانان اقدام کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سرهنگ علی فکری پیش از ظهر امروز در شورای ترافیک استان همدان اظهار داشت: در مدت شش ماهه نخست امسال تعداد ۳۷ فقره تصادف منجر به فوت در همدان اتفاق افتاده است که ۲۱ نفر فوت کردند و این میزان معادل ۵۴ درصد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سرهنگ علی فکری پیش از ظهر امروز در شورای ترافیک استان همدان اظهار داشت: در مدت شش ماهه نخست امسال تعداد ۳۷ فقره تصادف منجر به فوت در همدان اتفاق افتاده است که ۲۱ نفر فوت کردند و این میزان معادل ۵۴ درصد عابر پیاده و ۳۷ درصد راکب بوده است.

وی بیان کرد: ۵ سال گذشته در آمار احصا شده در حوزه تصادفات کشور در مدت ۱۰ سال تعداد ۵۵ هزار نفر از سال ۸۵ تا ۹۵ در تصادفات موتور سیکلت فوت شدند.

فکری عنوان کرد: در تصادفات منجر به فوت استان در ۵ سال گذشته تا امروز حدود ۱۵۰ فوتی راکب و موتور را در استان داشتیم که در آن تعداد ۶ هزار و ۱۱۴ نفر راکب و ترک نشین مجروح شدند.

رئیس پلیس راهور استان همدان با بیان اینکه ۲۶۸ هزار و ۶۷ مورد در کلاه ایمنی اعمال قانون کرده‌ایم گفت: بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه در همدان توقیف موتور سیکلت انجام گرفته است.

وی با اعلام اینکه در ۶ ماهه امسال تعداد ۱۱ هزار موتور سیکلت را توقیف کردیم تصریح کرد: دیگر در پارکینگ‌های همدان فضایی برای پارک موتورهای توقیف شده نداریم و بخش زیادی اشباع شده است.

فکری با بیان اینکه سالانه ۷۶ هزار مورد اعمال قانون در مورد کلاه ایمنی داشتیم گفت: تعداد ۵۷ هزار مورد نیز سایر تخلفات در مورد موتورسواران را شاهد بودیم که در این زمینه اعمال قانون شد ضمن اینکه متأسفانه برای توقیف موتور ۲۶ هزار نفر ساعت وقت صرف می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان همدان اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده باید به کاهش ۱۰ درصدی در سال دست یابیم ولی متأسفانه در نهاوند در تصادفات جرحی و فوتی با افزایش مواجه بودیم که در افزایش تصادفات فوتی حدود ۴۰۰ درصد و در تصادفات جرحی این شهرستان نیز ۱۶ درصد افزایش داشتیم.

این مطلبو از دست ندید!  "جواهردشت"؛ عروس طبیعت و گردشگری شرق گیلان

فکری با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد نیز متاسفانه افزایش تصادفات را در هر دو مورد جرحی و فوتی شاهد بودیم گفت: در شهرستان بهار نیز معادل ۲۰ درصد افزایش تصادفات را داشتیم و در حوزه کبودراهنگ نیز در تصادفات فوتی کاهش ۱۰۰ درصدی را داشتیم.

وی عنوان کرد: برگزاری مسابقات موتورسیکلت سواران قانونمند برای تشویق آنها، آموزش قانونمند شدن قبل از ترخیص ‌موتورسیکلتهای توقیفی و آموزش در راستای فرهنگ سازی برای جلوگیری از تصادفات در نظر گرفته شده است.  

رئیس پلیس راهور استان همدان با بیان اینکه یکی از دلایل حرکات نمایشی جوانان موتورسوار در خیابان‌ها نبود پیست موتورسواری است اظهار داشت: راه اندازی پیست‌های موتورسواری برای جوانان در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد.

فکری تصریح کرد: به دنبال راه اندازی پلاک در قسمت جلوی موتورسیکلت نیز هستیم ضمن اینکه ایجاد موانع فیزیکی داخل پیاده‌روها تا موتور سواران به داخل پیاده‌روها نروند نیز در شهرها ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه در مورد فرهنگ‌سازی نیازمند همکاری ادارات هستیم گفت: اکنون برخی نهادها همکاری‌های لازم را در این بخش با ما ندارند.

رئیس پلیس راهور استان همدان بیان کرد: اگر بخواهیم تصادفات موتور سیکلت کاهش یابد باید تمام موتورسیکلت‌ها جمع آوری و به سمت خریداری موتورهای برقی برویم که البته نیازمند هزینه‌های هنگفت است.

فکری با اشاره به اینکه پیچ آخر گردنه اسدآباد ماهیانه تصادفات زیادی را به همراه دارد بیان کرد: بارش‌ها از ماه بعد شروع می‌شود ولی در محور ملایر نیز هنوز اتفاق خاصی بریا اصلاح نیفتاده و موضوع بعد نیز تابلوهای علائم راهنمایی است که زوار از بلوار فرودگاه در مسیر سه راهی فرهنگیان سردرگم می شوند و تابلوهای راهنمایی در این قسمت وجود ندارد یا تابلوها در جای مناسب قرار نگرفته است.