گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۴

ایسنا: تیم فوتبال استقلال در جریان هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران فردا (پنج‌شنبه) از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی میزبان پرسپولیس می باشد. وینفرد شفر در نشست خبری پیش از این دیدار گفت: همیشه در حالت عادی در کنفرانس خبری با همه رسانه‌ها دست می‌دادم اما امروز مقدور نیست با این وجود به همه […]

ایسنا: تیم فوتبال استقلال در جریان هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران فردا (پنج‌شنبه) از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی میزبان پرسپولیس می باشد. وینفرد شفر در نشست خبری پیش از این دیدار گفت: همیشه در حالت عادی در کنفرانس خبری با همه رسانه‌ها دست می‌دادم اما امروز مقدور نیست با این وجود به همه سلام می‌دهم و خوش‌آمد می‌گویم.

پیش از بازی باید بگویم که یک ضیافت خوب از طرف استقلال برگزار گردید که همه اعضای باشگاه از کادرفنی و بازیکنان تا پیشکسوتان استقلال حاضر بودند. از این بابت که باشگاه بازیکنان قدیمی‌اش را فراموش نکرده خرسندم و افتخار می‌کنم که بخشی از این خانواده‌ام.

* در استقلال همه مثل خانواده در کنار هم کار می‌کنند

صحبت‌های خوبی درمورد آینده باشگاه انجام گردید که برای من با اهمیت بود. همه ما مثل خانواده هستیم. او از ما پشتیبانی کرد و ما نیز از او پشتیبانی می‌کنیم. تیمی خواهیم ساخت و جوان‌ها باید کوشش کنند که در آینده بازیکن های تیم گردند. در استقلال همه مثل خانواده در کنار هم کار می‌کنند.

* همه تب شهرآورد دارند

سرمربی استقلال دنبال کرد: شهرآورد بسیار فوق‌العاده هست و خیلی دوست دارم. من دو شهرآورد در ایران داشتم و چندین شهرآورد به عنوان بازیکن و مربی در کشورهای متفاوت داشتم. در کنفرانس خبری همه تب شهرآورد دارند. امید دارم در بازی فردا ورزشگاه مملو از تماشاگر باشد و این برای هر دو تیم خوب هست. ما بازیکن هایی که پیشتر در برابر این تعداد هوادار بازی نکردند را از نظر ذهنی و فنی آماده کردیم.

*‌ باید در شهرآورد شجاعانه بازی کنیم

شفر افزود: ما بازی با پرسپولیس را تحلیل کردیم و اقدامات تاکتیکی آن را مرور کردیم. هر دو بازی الدحیل را ارزیابی کردیم. خیلی از تیم‌ها پرس می‌کنند که پرسپولیس در دیدار بازگشت به خوبی پرس کرد. این با اهمیت هست که ۹۰ دقیقه منظم تاکتیکی بالا بجنگیم و همه بازیکنان توانشان را برای کمک به بازیکنان دیگر بگذارند.

ما از قاره آسیا حذف گردیدیم و باید شجاعانه در شهرآورد بازی کنیم. با حمایت‌های هوادارانمان در ورزشگاه و خارج از ورزشگاه می‌توانیم شهرآورد را ببریم.

* در یکی، دو پست هنوز تصمیم پایانی را نگرفته‌ام

در یکی، دو پست هنوز تصمیم نهایی‌ام را نگرفته‌ام اما می‌دانم که تمام بازیکنان آماده می باشند. نکته آخر این که شهرآورد هیجان بزرگی در بیرون و داخل زمین دارد. امید دارم مثل سال گذشته شهرآورد در خوب ترین شرایط در ورزشگاه و بیرون از ورزشگاه برگزار گردد.

طرفداران هم در آرامش از ورزشگاه خارج گردند.

سرمربی استقلال در ادامه در جواب به این سؤال که آیا در شهرآورد با دو هافبک دفاعی بازی می‌کنند، گفت: از این سؤال بسیار خرسند گردیدم. در بازی آخر یک بازیکن در پست ۶ و دو بازیکن در ۸ و ۱۰ داشتیم که تغییراتی در این پست‌ها در برهه‌هایی از بازی ایجاد می‌شد.

سال گذشته با امید ابراهیمی و فرشید باقری به خوبی بازی می‌کردیم. روی کاغذ باید دو هافبک دفاعی دارا باشید اما در بازی یکی به هجوم اضافه می‌شود. در بازی تراکتورسازی نگاه کردید که توانستیم از این طریق به گل برسیم. کاری که در نشست ها تمرین به بازیکنان می‌گوییم، با اهمیت هست که به خوبی در زمین پیاده کنند.

این مطلبو از دست ندید!  سلطان کنسرت کیست؟

* تقسیم ۵۰-۵۰ بلیت‌ها کار خوبی بود

شفر دنبال کرد: تقسیم بلیت‌های شهرآورد ۱۰-۹۰ نیست و ۵۰-۵۰ هست و این خوب ترین تصمیمی بود که انجام گردید. ۱۰-۹۰ ۱۰-۹۰ اتفاق خوبی نبود. اوایل که اینجا آمده بودم تصویری از شهرآورد نگاه کردم که نصف آبی و نصف قرمز بود و این بسیار جالب بود.

* باید از چشمی پشتیبانی کرد

او در ادامه در مورد احتمال حضور روزبه چشمی در شهرآورد توضیح داد: طبیعی هست. پس از بازی با السد در مورد کارت‌هایی که گرفت گفت وگو کردیم. مبحث کارت اولی بود که گرفت و همه می‌دانند که با داورهای مالزی و سنگاپوری نمی‌توان گفت وگو کرد و باید به تصمیماتشان خندید. روزبه بازیکن باکیفیتی هست و در جام‌جهانی به خوبی بازی کرد. باید از چشمی پشتیبانی کرد.

* پلی‌استیشن نیست که بازیکنان فوری هماهنگ گردند

سرمربی استقلال در جواب به این سؤال که آیا عدم سازگاری بازیکنانش در بازی فردا برای این تیم مشکل‌ساز نمی‌شود؟ گفت: شما چگونه می‌گویید که استقلال از نظر تاکتیکی آماده نیست؟ در حالت عادی نمی‌توان درمورد گذشته گفت وگو کرد. این آخرین بار هست که به این مبحث اشاره می‌کنم.

نصف تیم ما در آخر فصل جدا گردیدند. ما به زمان احتیاج داریم که شرایط خوب گردد و مثل زدن یک دکمه نیست که همه چیز درست گردد. همان طور هم بازیکن احتیاج به زمان دارد که با تاکتیک ما وفق پیدا نماید. مطمئن باشید مثل سال گذشته شرایط خوب می‌شود ولی مثل پلی‌استیشن نیست که یک دکمه را بزنید و همه چیز درست گردد.

* گواردیولا هم برای قهرمانی با سیتی به زمان احتیاج داشت

شفر اضافه کرد: این نکته را هم بگویم که وقتی که گواردیولا به سیتی رفت گفت که احتیاج به زمان داریم تا قهرمان شویم. در دورتموند هم همین گونه بود و طرفداران ما نیز این را می‌دانند و اطمینان دارند که تمام کوششمان را برای رسیدن به شرایط مطلوب به کار می‌گیریم.

* برانکو آدم شریفی هست

او در مورد صحبت‌های برانکو که بیان کرد ترکیب استقلال را می‌داند گفت: من برای اجلاس ای اف سی سه روز با او در شانگهای بودم.

* منحصرا نگرانم تاریخ ولادت همسرم و سالگرد ازدواجمان را فراموش کنم!

سرمربی استقلال در انتهاء گفت: اگر هوادران استقلال یا پرسپولیس بگویند شهرآورد را نمی‌بریم، طرفداران خوبی نیستند. شهرآورد یکی از خوب ترین داربی‌های بزرگ دنیاست و از کشورهای متفاوت مخصوصا آلمان برای پوشش این دیدار به من تلفن زدند.

سال قبل به من گفتند که باید قطعا شهرآورد را ببرید اما وقتی شکست خوردیم، چون طرفداران کوشش ما را دیدند، از ما پشتیبانی کردند. من نگرانی بابت شهرآورد ندارم. تنها نگرانی من این هست که تاریخ ولادت همسرم و سالگرد ازدواجمان را فراموش کنم!

تنها نگرانی من این هست که تاریخ ولادت همسرم و سالگرد ازدواجمان را فراموش کنم!از سرمربی استقلال در مورد سرنوشت کاری‌اش در صورت باخت احتمالی به پرسپولیس پرسیده گردید که مدیررسانه‌ای استقلال به جای شفر توضیح داد: مکررا و مکررا فتحی و حاجیلو اعلام نمودند که از شفر پشتیبانی می‌کنند و نتیجه شهرآورد هیچ تاثیری روی کار آقای شفر ندارد.