گروه: بلیط
تاریخ: ۷:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی کند/ نرخ بلیت قطار های حومه ای شبه مجانی هست

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو مخصوص با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ، از ایده جدید خود برای قطار‌های تهران و حومه اطلاع داد و گفت: تعداد قطار‌های تهران و حومه باید افزایش یابد و همین امر نیازمند سرمایه‌گذاری بسیار زیادی هست. وزیر راه و شهرسازی با ابراز امیدواری […]

شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند/ نرخ بلیت قطار های حومه‌ای شبه مجانی استعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو مخصوص با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ، از ایده جدید خود برای قطار‌های تهران و حومه اطلاع داد و گفت: تعداد قطار‌های تهران و حومه باید افزایش یابد و همین امر نیازمند سرمایه‌گذاری بسیار زیادی هست.

وزیر راه و شهرسازی با ابراز امیدواری که به زودی قطار حومه‌ای به مقصد تهران اجرایی گردد، ، گفت: طرح قطار‌های حومه‌ای نه فقط در تهران لکن در تمامی کلانشهر‌ها باید در دستور کار کلیدی قرار گیرد که این خود نیازمند سرمایه‎گذاری بسیار زیادی هست.

نرخ هر ترنست قطار حدود ۴ میلیون یورو هست

آخوندی در مورد نرخ هریک از ترنست‌های قطار گفت: نرخ هر یک از این ترنست‌های قطار حدود ۴ میلیون یورو هست که رقم بسیار زیادی برای کشور شمرده می‌شود.

وی اضافه کرد: در گذشته تعداد ترنست‌های قطار در مسیر پرند ۸ ترنست بوده و هم حالا به ۲۸ ترنست افزایش یافته هست.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تنها راه حل برای حل مشکل تهران قطار‌های حومه‌ای هست به به صورتی که اگر این قطار‌های حومه‌ای اجرا گردد زندگی مردم در حومه شهر‌ها سهل می‌شود.

امکان جواب دادن  به نیازهای رفاهی  در تهران وجود ندارد

آخوندی گفته بود: باید وضعیت زندگی در حول شهر‌ها خوب تر گردد و مردم در حاشیه شهر‌ها بتوانند از رفاه بیشتری بهره‌مند گردند.

این مطلبو از دست ندید!  سفری خاطره‌انگیز و راحت با سندباد س

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: هم حالا این رفاه در بعضی از شهر‌ها ایجاد و شهر‌های تازه ای مثل پرند، هشتگرد، تفکر هم حالا مبدل به مکان‌های زیادی خوبی برای زندگی شده‌اند.

نرخ بلیت قطارهای حومه‌ای شبه رایگان هست

وی افزایش کیفیت زندگی در این شهر‌ها را راه‌اندازی سامانه حمل‌ونقل عمومی و حومه‌ای گفته بود و اضافه کرد: سامانه حمل‌ونقل عمده‌ای که اغلب کشور‌ها بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند همین قطار راه آهن حومه‌ای هست.

آخوندی یادآور گردید: زیادی از مردم و ساکنان حومه شهر‌ها یاد گرفته و قبول کرده‌اند که استفاده از قطار‌های حومه‌ای بسیار برای آنان خوب تر و با صرفه‌تر هست.

وی دنبال کرد: وقتی که یک خانم تنها از پرند به تهران می‌آید قطار برای آنان بسیار امن و ارزان نرخ هست.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هم حالا نرخ بلیت قطار‌ تهران – پرند حدود ۱۵۰۰ تومان هست که تقریبا شبه مجانی برای مسافران در می‌آید.

 خلافی صورت نگرفته هست

وی در مورد نحوه پرداخت غرامت  هواپیماهای تحویل داده نشده اضافه کرد: بر طبق قرارداد در زمان خرید مبلغی پرداخت نشده هست که بخواهیم غرامت بگیریم.

عرضه طرح جدید مسکن به شورای پول و ارزش

گفت‌وگو از محبوبه کباری