گروه: بلیط
تاریخ: ۲۳:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
شروع پیش فروش بلیت قطار ترکیبی تهران-کربلا از فردا/کاهش قابل ملاحظه نرخ بلیت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، میرحسن موسوی در بیان علل دیرکرد در شروع پیش فروش بلیت قطار‌های ترکیبی تهران-کربلا گفت: پیش فروش بلیت قطار‌های فوق‌العاده برای مسیر جنوب امروز صبح به فروش رفت. برای قطار‌های کرمانشاه و مهران با توجه به تقاضای بالا عده ای قطار‌های فوق‌العاده با […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، میرحسن موسوی در بیان علل دیرکرد در شروع پیش فروش بلیت قطار‌های ترکیبی تهران-کربلا گفت: پیش فروش بلیت قطار‌های فوق‌العاده برای مسیر جنوب امروز صبح به فروش رفت. برای قطار‌های کرمانشاه و مهران با توجه به تقاضای بالا عده ای قطار‌های فوق‌العاده با هدف افزایش حجم چرخشی شده هست.

وی با اعلام این‌که فروش بلیت این قطار‌ها از روز دوشنبه ۲۳ مهرماه شروع می‌شود، اضافه کرد: در حقیقت امروز پیش فروش همه مسیر‌ها من جمله جنوب تا خرمشهر به فروش رفته، اما قطار‌های فوق‌العاده تا مهران چرخشی شده هست. به طور مثال اگر قرار بود ۹ ساعت قطار بخوابد این زمان به ۵ ساعت کاهش یافت تا بتوانیم در ۱۰ روز قطار‌های بیشتری برای زوار عتبات عالیات مهیا کنیم.

وی از افزایش قابل ملاحظه این قطار‌ها اطلاع داد و تصریح نمود: در ارتباط با نرخ بلیت‌ها از شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا خواستیم با توجه به شرایط خاص نرخ شایسته ای مدنظر داشته گردد. در این زمینه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در بحث لکوموتیو به رجا کمک خواهد کرد تا نرخ بلیت‌ها کاهش یابد.

معاون مسافری راه‌آهن با بیان این‌که نرخ بلیت قطار تا کرمانشاه در نظر گرفته شده بود که حدود ۸۰ هزار تومان دریافت کنند، گفت: البته با حرفی که با رجا نرخ بلیت این قطار قابل ملاحظه کمتر از این رقم و مناسب‌تر شده هست.

موسوی هچنین گفت: با توجه به این‌که اتوبوس‌ها نیز چارتر شده هست بلیت مهران-نجف و کربلا-مهران نیز مناسب می باشد.

معاون مسافری راه‌آهن سه شنبه گذشته بیان کرد: برای ایام اربعین حسینی (ع) از ۲۸ مهر تا ۱۱ آبان‌ماه سال کنونی ۱۶۰ رام قطار مسافری فوق‌العاده پیش‌بینی شده هست. ۱۳۴ ۱۳۴ رام از این قطارها، قطار ترکیبی تهران ــ مهران هست که تا کرمانشاه با قطار و از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس جابه‌جا می‌شوند.

این مطلبو از دست ندید!  اختصاص عواید حاصل از بلیط فروشی شهرآورد اصفهان به سیل‌زدگان شمال کشور

موسوی با بیان این‌که ۲۶ رام قطار در مسیر تهران ــ خرمشهر پیش‌بینی شده هست، اضافه کرد: علاوه بر این یک قطار ریل‌باس از خرمشهر تا مرز شلمچه به‌صورت ۲۴ ساعته پیش‌بینی شده که مسافران را رایگان در این مسیر جابه‌جا می‌کند. از طرف دیگر قطار‌هایی که در مسیر جنوب حرکت می‌کردند طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته قطعی شده تا ایستگاه خرمشهر ادامه سیر دارا باشند.

وی یادآور گردید: طبق گفتگوها صورت‌گرفته با آژانس‌ها، تقاضا کنندگان سفر که علاقه‌مند می باشند بلیت اتوبوس را برای ادامه مسیر در کشور عراق تهیه کنند می‌توانند از طریق آژانس‌ها بلیت مهران تا نجف در رفت و از کربلا تا مهران در بازگشت را خریداری کنند.

معاون مسافری راه‌آهن در جواب به تسنیم در مورد نرخ بلیت قطار‌های اربعین، گفت: با توجه به این‌که قطار‌ها ۴ تخته، ۶ تخته و صندلی می باشند، نرخ بلیت‌ها متمایز می باشد. در مسیر مهران تا نجف و کربلا تا مهران نیز نرخ بلیت به‌صورت دلاری هست که متأثر از نرخ ارز هست.

وی با اشاره به این‌که پیش‌فروش قطار‌های مسافری اول آبان ماه تا آخر آبان‌ماه از شنبه ۲۱ مهرماه ۹۷ شروع می‌شود، گفت: از ساعت ۱۰ صبح مردم می‌توانند بلیت را از طریق آژانس‌ها و اینترنت تهیه کنند.

  قیمت بلیت قطار ترکیبی تهران-کربلا سال گذشته ۱۳۰ هزار تومان بود.