گروه: بلیط
تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
شروع پیش فروش بلیت سفرهای ریلی اربعین

  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، میرحسن موسوی در نشست خبری تعریف برنامه‌های شرکت راه آهن برای سفرها یایام اربعین گفت: برای ایام اربعین دو بسته سفر ترکیبی به طور ریلی و جاده‌ای از تهران تا نجف مدنظر داشته شده هست. وی دنبال کرد: حرکت رفت زوار اربعین از […]

  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، میرحسن موسوی در نشست خبری تعریف برنامه‌های شرکت راه آهن برای سفرها یایام اربعین گفت: برای ایام اربعین دو بسته سفر ترکیبی به طور ریلی و جاده‌ای از تهران تا نجف مدنظر داشته شده هست.

وی دنبال کرد: حرکت رفت زوار اربعین از تهران تا کرمانشاه با قطار، از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس و از مهران تا نجف با اتوبوس عراقی برنامه‌ریزی شده هست؛ ضمن اینکه برای برگشت از سفر نیز، از کربلا تا مهران با اتوبوس عراقی، از مهران تا کرمانشاه با اتوبوس‌ ایرانی و از کرمانشاه تا تهران با قطار طراحی شده هست.

معاون مسافری شرکت راه آهن بسته دوم را به نحو سفر ترکیبی ریلی-جاده ای مدنظر داشته که به طور حرکت با قطار در مسیر تهران-خرمشهر و با اتوبوس از خرمشهر-شلمچه خواهد بود؛ ضمن اینکه حرکت از بصره به نجف نیز با اتوبوس عراقی انجام خواهد گردید. علاوه بر این زوار اربعین توان دارند مسیر برگشت را از کربلا تا مرز شلمچه، با اتوبوس و از شلمچه تا خرمشهر با اتوبوس‌های ایرانی و از خرمشهر تا تهران با قطار سیر کنند.

به گفته موسوی: کلیه مسافران توان دارند بسته سفرهای ترکیبی اربعین را از آژانس ها و یا اینترنتی تهیه کنند.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن اضافه کرد: برای سفرهای اربعین سال کنونی ۲۸۰ هزار نفر-صندلی مدنظر داشته شده که نسبت به اربعین سال گذشته که ۲۲۱ هزار نفر-صندلی آماده شده بود، ۲۷ درصد رشد نشان می دهد.

معاون مسافری راه آهن افزود: قطارها به طور چهارتخته، شش تخته و اتوبوسی می باشند که نرخ بسته سفر ریلی-جاده ای در خاک ایران به طور ریالی و نرخ بسته عزیمت زوار در خاک عراق به طور ارزی محاسبه می گردد؛ ولی همه این مسیر با یک بلیت انجام خواهد گردید.

شروع پیش‌فروش بلیت سفرهای ریلی اربعین

به گفته موسوی: پیش فروش ایام سفرهای اربعین که از اول تا آخر آبان ماه سال کنونی دربردارنده سفرهای اربعین و ۲۸ صفر می گردد، از شنبه ۲۱ مهرماه ساعت ۱۰ صبح شروع خواهد گردید.

معاون مسافری راه آهن تصریح نمود: نرخ ها برای قشرهای متوسط و ضعیف در سال جاری از سوی شرکت های ریلی پایین نگهداشته شده هست و شرکت راه آهن نیز برای آنکه هزینه تمام شده شرکت های مسافری ریلی برای هر مسافر افزایش نیابد، در ایام اربعین حق دسترسی به ریل از شرکت های ریلی دریافت نخواهد کرد و هزینه لکوموتیو نیز از شرکت های ریلی به طور ۳۰ تا ۵۰ درصد نرخ واقعی، اخذ خواهد گردید.

این مطلبو از دست ندید!  لیگ ملت‌های والیبال ـ ارومیه‌| نحوه بلیت‌فروشی به ضعف هیئت والیبال آذربایجان غربی برمی‌گردد

این مقام مسئول در شرکت راه آهن در بخش دیگری از سخنان خود به عرضه آمار کارکرد شش ماهه نخست سال کنونی در بخش مسافری ریلی پرداخت و گفت: در این مدت ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سفر داشتیم که نسبت به مدت همانند سال گذشته ۱۰ درصد رشد نشان می دهد.

وی اضافه کرد: در این بازه زمانی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفرسفر با قطار حومه ای و ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفرسفر با قطارهای بین شهری به مسافرت پرداختند که در راستای قطارهای بین شهری نسبت به ۶ ماهه نخست سال گذشته ۱۰ درصد و در بخش قطارهای حومه ای ۷ درصد رشد داشته ایم.

معاون شرکت راه آهن دنبال کرد: سال کنونی قطارهای گردشگری تازه ای نیز به قطارهای گردشگری قبلی افزوده گردید که دربردارنده مسیر اراک-بیشه، تهران-کاشان، تهران-بیابانک، کرمان – راین، اهواز-تنگه پنج، مشهد-نیشابور، تبریز-مراغه و تبریز-جلفا می گردد.

موسوی در مورد رده بندی قطارهای مسافری گفت: کار رده بندی قطارها به انتهاء دست یافته و از زمستان سال کنونی فروش بلیت با درج رده قطارها شروع خواهد گردید.

به گفته این مقام مسئول در شرکت راه آهن: در ۶ ماهه نخست سال کنونی بازسازی و نوسازی ایستگاه های راه آهن، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی، خرید و انتصاب پله برقی بر روی سکوها و رمپ ها و دیگر تعمیرات مورد احتیاج انجام شده هست.

وی اضافه کرد: طی ۲ ماه آینده قطار مسافری به مسیرهای رشت و ارومیه به شبکه ریلی افزوده خواهد گردید که این اقدام بعد از بازنمایی و بهره برداری کامل زیرساختهای ریلی این دو مسیر انجام می گردد.

موسوی اضافه کرد: چند مسیر جدید نیز در سال جاری به قطارهای حومه ای افزوده گردید که دربردارنده تهران-تاکستان می گردد. علاوه بر این ۳ زوج قطار حومه ای به مسیر تهران-پرند و تهران-زنجان و ۲ زوج قطار حومه ای تهران-قم نسبت به سال گذشته افزوده شده هست.

معاون مسافری راه آهن در مورد قطارهای بین المللی گفت: مسیر تبریز-وان (ترکیه) راه اندازی شده و طی مذاکره هایی که با راه آهن ترکیه داشتیم، بعد از تکمیل تعمیرات خطوط راه آهن این کشور، از دو ماه آینده قطار بین المللی تهران-آنکارا-استانبول هم به مجموعه قطارهای بین المللی شرکت راه آهن افزوده خواهد گردید.