تاریخ: ۱۳:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
شرایط مصاحبه با۱۸۰۰داوطلب دوره دکتری در دانشگاه آزاد یاسوج فراهم است

آرمین محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که فرآیند انجام مصاحبه دوره دکتری برای نخستین بار از زمان تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و با تصمیم مدیریت جدید به استان ها واگذار شده است.وی تصریح کرد که مصاحبه دوره دکتری در واحد دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در ۱۲رشته در روزهای […]

آرمین محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که فرآیند انجام مصاحبه دوره دکتری برای نخستین بار از زمان تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و با تصمیم مدیریت جدید به استان ها واگذار شده است.
وی تصریح کرد که مصاحبه دوره دکتری در واحد دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در ۱۲رشته در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیر و یکم و دوم مرداد ماه سال جاری انجام خواهد شد.
محمودی برخی از مهمترین رشته های دوره دکتری در این واحد دانشگاهی را شامل روان شناسی، حقوق جزا و جرم شناسی، زبان و ادبیات فارسی، حقوق خصوصی، شیمی، مهندسی کامپیوتر و نرم افزار، مهندسی شیمی، علوم و مهندسی باغات، علوم و مهندسی صنایع غذایی ، مدیریت ورزشی و زراعت ذکر کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج یادآور شد: تیم‌های سه تا پنج نفره از دانشجویان دکتری مصاحبه می‌گیرند که هرم این تیم‌ها اعضای هیات علمی با درجه استاد تمامی، دانشیار و استادیار است.
محمودی با بیان اینکه ۵۵ نفر از قوی ترین، مجرب ترین و علمی ترین افراد و با درجه علمی استادیار، دانشیار و استاد تمام در دانشگاه آزاد واحد یاسوج اعضای تیم مصاحبه کننده هستند گفت که تدابیر لازم برای اسکان و برگزاری مصاحبه دقیق دوره دکتری انجام شده است.
وی بیان کرد: افرادی که در آزمون کتبی دوره دکتری ۵۰ درصد نمره را کسب کرده‌اند در آزمون مصاحبه شرکت داده می‌شوند که از ۵۰ درصد مصاحبه ۳۰ درصد مربوط به مصاحبه و ۲۰ درصد به کارنامه پژوهشی و علمی افراد بستگی دارد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و رئیس واحد یاسوج با اشاره به اقدام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر حذف ۱۲ رشته مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد دهدشت، بیان کرد: با تلاش، پیگیری و اهتمام ویژه هر سه نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی این رشته‌ها احیای شد.
محمودی عنوان کرد که افزون بر ۱۵ هزار دانشجوی پسر و دختر در رشته‌ها و مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت مشغول به تحصیل هستند.
وی ابراز داشت: هفت هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد در یاسوج، پنج هزار و ۵۰۰ نفر در دوگنبدان و ۲ هزار نفر نیز در دهدشت تحصیل می‌کنند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و رئیس واحد یاسوج گفت که دانشگاه آزاد اسلامی شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت دارای حدود ۳۰۰ عضو هیأت علمی است.
هم اینک در دانشگاه آزاد اسلامی شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت در مقطع کارشناسی به ترتیب ۵۰، ۴۰ و ۲۰ رشته فعال است.
تعداد رشته‌های فعال در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت نیز به ترتیب ۳۳، ۳۰ و ۱۲ مورد است.
خبرنگار: حمید جهان**انتشاردهنده:حسینعلی راشکی
۳۰۱۶/۸۰۰۵

این مطلبو از دست ندید!  از تماشای طبیعت زیبا و بکر «گونای» لذت ببرید + عکس ها