تاریخ: ۱۹:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
شخصیت فرهنگی بوسنی: ایران به طور مستمر کشوری دوست و برادر برای بوسنی و هرزگوین بوده است

''محمود حیدری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در بازدید از موزه زنده یاد علی عزت بگوویچ در سارایوو عنوان کرد: در میان کشورهای اسلامی، نام بوسنی با نام رهبر فقید این کشور «علیا عزت بگوویچ» عجین شده هست. حیدری در دیدار با ریاست موزه علی عزت بگوویچ در سارایوو با اشاره […]

''محمود حیدری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در بازدید از موزه زنده یاد علی عزت بگوویچ در سارایوو عنوان کرد: در میان کشورهای اسلامی، نام بوسنی با نام رهبر فقید این کشور «علیا عزت بگوویچ» عجین شده هست.
حیدری در دیدار با ریاست موزه علی عزت بگوویچ در سارایوو با اشاره به مساعدت های ایران به مردم بوسنی عنوان کرد: مردم ایران از اوائل آشفتگی بالکان به ابزار تلاش های علیا عزتبگوویچ با رنج های مردم بوسنی آشنا گردیدند و از هر مسیری که می موفق شدند به مردم مظلوم این کشور مساعدت کردند.
حیدری اضافه کرد: اوج مساعدت های ایران در بوسنی تقدیم شهدای ایرانی هست که در مساعدت رسانی بشردوستانه به ملت بوسنی به درجه رفیع شهید شدن نائل آمدند.

سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین اضافه کرد: برگزاری چنین گالری ها و موزه هایی از یک سو نقشی ارزشمند در آشنایی مردم و سیاستمداران با شخصیت زنده یاد عزت بگوویچ دارد و از سوی دیگر نشان دهنده ارزش و جایگاه این شخصیت معروف مسلمان در ایجاد صلح و ثبات در منطقه بالکان و محافظت استقلال کشور بوسنی و هرزگوین هست.
حیدری با اشاره به تجارب ایران در ایجاد موزهای دفاع مقدس عنوان کرد: ایران اسلامی به جهت ارزش محافظت دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس کارهای زیاد درخشانی در مورد محافظت آثار این مرحله انجام داده و موزهای مکرری را ایجاد کرده که موزه های بوسنیایی توان دارند از این تجربیات آنان برخوردار گردند.
اروپام**۴۳۶**۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

این مطلبو از دست ندید!  قرآنیان طی سال جدید به انتقال مفاهیم آیات الهی در جلسات بپردازند