گروه: شغل
تاریخ: ۱۷:۱۸ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
شبکه نوآوری و فناوری مازندران فعال شد

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، علی معتمدزادگان امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: هدف اصلی پارک علم و فناوری تولید و افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسات متکی بر دانش و فناوری بوده که این […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، علی معتمدزادگان امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: هدف اصلی پارک علم و فناوری تولید و افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسات متکی بر دانش و فناوری بوده که این فعالیت‌ها شامل نیازسنجی ایده پردازی، تحقیق و توسعه، طراحی مهندسی، نمونه‌سازی، طراحی صنعتی، استانداردسازی، تدوین دانش فنی، ثبت مالکیت فکری، تجاری‌سازی انتقال و پشتیبانی است.

وی افزود: یکی از موثرترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان، محیطی مناسب برای استقرار ، رشد و شکوفایی موسسات و شرکت‌های دانش بنیان است و شرکت‌های فناور مستقر در آن با تعامل سازنده با دانشگاه ‌ها و سایر موسسات پژوهشی و فناوری به فعالیت‌های فناورانه مشغول هستند.

معتمدزادگان با بیان  اینکه فعالیت پارک از مردم برای مردم بوده که خیران حامی علم و فناوری نقش مهمی در تسهیل‌سازی فعالیت فعالان این عرصه دارند، تصریح کرد: شبکه نوآوری و فناوری مازندران در استان در زمینه شناسایی و معرفی خدمات پارک فعال شده است.

وی افزود: پارک علم و فناوری متولی اصلی هدایت و حمایت از شرکت و موسسات دانش بنیان و ورود، حضور موثر و بازاریابی در بازارهای فناوری دنیا به ویژه کشورهای همسایه است.

دناپلاس ایران در نمایشگاه فناوری های نوین مجمع اقتصادی خزرمشاور معاونت علمی‌فناوری رییس‌جمهور: حذف ۴ صفر پیشنهاد صندوق بین‌المللی پول استموازی‌کاری مراکز رشد در اردبیل؛ مشکلی که گره آن به دست پارک علم و فناوری باز می‌شود

این مطلبو از دست ندید!  نویسنده مصری: بن سلمان عامل جنگ و ویرانی جهان اسلام / مشکل عربستان ظلم و استبداد است

رئیس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: به ۱۰ شرکت فعال حوزه  فناوری در استان زمین واگذار و زمینی به مساحت ۲٫۵ هکتار جنب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی واگذار شد که در آینده نزدیک کلنگ‌زنی می‌شود که اعضا و شرکت‌ها باید در حوزه فناوری فعالیت کنند

وی بیان کرد: با همت اداره کل اوقاف در  مرکز فناوری شهرستان آمل فضایی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان  و به همت اداره کل بهزیستی نیز فضایی جهت استارت آپها اختصاص داده شد.

معتمدزادگان با بیان مشاغل دانش بنیان و فناوری اقتصاد نوظهور در جامعه امروز است، گفت: امیدواریم با کمک استاندار، نمایندگان مجلس حداقل یک طبقه از مرکز رشد نوشهر تا نیمه شهریورماه به اتمام برسد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: انجمن علمی پارک علم و فناوری و مراکز رشد فعال شد که تلاش داریم با بین المللی ‌سازی فعالیت‌های پارک علم و فناوری اقدام و کنفرانس سالانه در این زمینه تشکیل شود.

معتمدزادگان افزود: سال گذشته چهار میلیون یورو صادرات و ۱۱۱ میلیارد تومان فروش در حوزه  صادرات محصولات فناورانه در استان داشتیم و برای هزار و ۳۰۰ نفر اشتغالزایی شد.