گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۸:۲۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
شبهای تهران که شیلر هرگز فراموش نمی کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه موسیقی ایرنا، شیلر (Schiller) اسم پروژه موسیقیدان آلمانی، کریستوفر ون دیلن هست که اقداماتی را در سبک الکترونیک منتشر کرده هست. وقتی که هفت ساله بود و پدرش برای کار به ایران می می آمد و در برگشت به خانه اش در آلمان، یک کیسه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه موسیقی ایرنا، شیلر (Schiller) اسم پروژه موسیقیدان آلمانی، کریستوفر ون دیلن هست که اقداماتی را در سبک الکترونیک منتشر کرده هست.
وقتی که هفت ساله بود و پدرش برای کار به ایران می می آمد و در برگشت به خانه اش در آلمان، یک کیسه پسته برای خانواده اش سوغات می برد و از ایران و ایرانی، تشریح های پرهیجانی می کرد، ون دیلن از این کشور برای خود رویا ساخته بود.
و حالا بعد از حضور و اجرای کنسرت در تهران تضمین می دهد پنج شبی که در تهران روی صحنه رفته در تمام زندگانی اش دنبال خواهد کرد و منحصرا از آن چیزی که روی صحنه برایش رخ داده حرف نمی گوید و ساعاتی را هم، که روی صحنه نبوده فراموش نخواهد کرد.
تصویر های که به طور تعجب آوری با تخصص فیلمبرداری شده و از دریچه نگاه و زاوایه ای هنرمندانه از تهران در اینستاگرام ون دیلن ثبت شده هست.
علاوه بر موسیقی پنج شب شیلر که شب های بی کلام مهیج برای تهرانی ها رقم زد، نورپردازی و تصویرهای انتزاعی نمایشگرهای سالن، ذهن بیننده را درگیر می کرد.
Ultramarin، Once Upon A Tim، Ruhe، Berlin Moskau، Schwerelos، Polarstern، I Feel You، Sehnsucht، Klangwelten

««هیچگاه خوابش را هم نمی نگاه کردم که در ایران کاری انجام دهم و کنسرتی برگزار کنم.» » این را او می گوید، سرپرست گروه شیلر.
قبل از تجربه کنسرت در تهران گفت که احساس مطلوبی دارد چرا که ۱۰ سال پیش نیز به ایران آمده و ابتدا به تبریز، بعد از آن به اصفهان و تهران رفته بود.
ون دیلن درباره شناختش از موزیسین های ایرانی و موسیقی ایران گفت: «من این ایام زیاد در خودرو هستم و آهنگ های ایرانی متفاوتی گوش می دهم و به این می اندیشم که چه می گردد کرد؟ و چگونه می گردد زمینه یک مشارکت را ایجاد کرد؟ من در ایران جدید واردم و کسی را نمی شناسم اما گمان می کنم در چند ماه آینده بتوانم به این پرسش جواب دهم. حالا موزیک ایرانی را می شناسم اما هنرمندان را به اسم نمی شناسم.

کریستوفر ون دیلن دیشب از مردم ایران برای حضور در کنسرت هایش تشکر کرد و گفت: این شبها برای ما زیاد خاص بود، زیاد خوشحالیم که اینجا هستیم، ما در پی چنین اجرایی بودیم.
سرپرست گروه شیلر اظهارات احساسی خود را این گونه دنبال کرد: خرسندی ما از اجرا برای شما اکثر از گمان هست.
ون دیلن اضافه کرد: خوب ترین ها را برایتان آرزو دارم و امید دارم که شما را بار دیگر نگاه کنم. ما کنسرت های بسیاری در اروپا داشته ایم با همین ریتمی که این جا نگاه کردید اما هر شبی که از اجرایمان در ایران گذشت احساس کردیم برای تماشاگر ایرانی لازم هست ریتم و تمپویمان را اندکی سریعتر کنیم.
کریستوفر ون دیلن بهمراه دو عضو دیگر گروه خود هر شب از تماشاگران شان و تصویر العمل های آنان در تالار وزارت کشور فیلم گرفتند، او درباره چرایی این اتفاق توضیح داد: تا کنون در زندگانی ام، در هیچ کدام از کنسرت هایم از تماشاگران فیلم نگرفته ام و این اولین بار هست که چنین کاری می کنم. اگر فیلم نمی گرفتم، به آلمان که بازمی گشتم هر چقدر توضیح می دادم محتمل بود هیچکس باور نکند و منحصرا با فیلم هست که توان دارم نشانشان دهم که در کنسرتم در ایران چه گذشت.

گروه موسیقی الکترونیک «شیلر» در ایران بویژه در میان هواداران موسیقی الکترونیک دوست داشتنی هست، آنان امروز بعد از انتهاء کنسرت های خود در ایران افسانه ای به آلمان بازگشتند.
فراهنگ**۹۰۱۲
گزارش: زهرا امیری