گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۲۱ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
سینما ایران در آستانه واگذاری به حوزه هنری/«ساحل» ۷ سالنه می گردد

محمود کاظمی در گفت وگو با خبرنگار راهنمای سفر من، گفت: طبق فرمان رهبر معظم انقلاب، سینماهای تعطیل و نیمه تعطیل کشور که به شکلی مسکوت مانده اند باید به حوزه هنری واگذار گردند که در اصفهان سینما فلسطین، ساحل، خانواده، ایران و همایون (۲۲ بهمن) جزء این دسته سینماها قرار گرفته هست. وی با […]

محمود کاظمی در گفت وگو با خبرنگار راهنمای سفر من، گفت: طبق فرمان رهبر معظم انقلاب، سینماهای تعطیل و نیمه تعطیل کشور که به شکلی مسکوت مانده اند باید به حوزه هنری واگذار گردند که در اصفهان سینما فلسطین، ساحل، خانواده، ایران و همایون (۲۲ بهمن) جزء این دسته سینماها قرار گرفته هست.

وی با اظهار اینکه بعد از فرمان رهبری برنامه ‍ریزی برای بازسازی سینماهای فلسطین، خانواده و ساحل شروع گردید، ابراز داشت: در طول چند سال گذشته «خانواده» به عنوان یک سینمای تک سالنه منسوخ با عدم اقبال مشترین مواجه بود  تا اینکه مطابق استاندارهای روز دنیا به نحو پردیس سینمایی بازسازی گردید و امروز یکی از سینماهای برتر کشور محسوب می گردد.

مشخص گردیدن برنامه بازسازی سینما ایران و تفکر

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه ابراز داشت: پیگیری های قانونی از طریق واحد حقوقی حوزه هنری در رابطه با سینما ایران و تفکر نیز در آخرین مراحل حقوقی قرار دارد تا طبق فرمان رهبر معظم انقلاب این سینماها نیز به حوزه هنری واگذار گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه قرار بود تا انتهاء سال این دو سینما نیز به حوزه هنری واگذار گردد ما برنامه ‍ریزی برای بازسازی این سینماها را نیز در دستور کار قرار دادیم.

وقت خریدن، مالکان غیرقانونی سینما ایران برای عدم تحویل ساختمان به حوزه هنری

کاظمی با یادآوری اینکه سال گذشته سینما ایران مورد خراب کردن شبانه جای گرفت و دستاویز مالکان غیرقانونی این ساختمان ساخت سینمایی جدید در این مکان بوده هست، ابراز داشت: این اتفاق دیگربار سال کنونی به نحوی شدیدتر و در روز روشن تکرار گردید و با توجه به اینکه در آستانه واگذاری سینما ایران به حوزه هنری قرار داشتیم به نظر می آید مالکان غیرقانونی این ساختمان با خراب کردن آن به دنبال وقت خریدن وقت برای عدم تحویل سینما به حوزه هنری می باشند.

واگذاری سینما ایران به نهادی غیرمرتبط، بعد از فرمان رهبری کاری پسندیده نبود

وی با اظهار اینکه واگذاری سینما به نهادی دیگر غیر از حوزه هنری بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب کاری پسندیده نبود و هر دو نهاد باید پایبند به فرمان رهبری باشند، گفت: ما نمی‍‍‍‍دانیم سبب پافشاری های بی فایده نهادی که به نحو غیرقانونی سینما را در اختیار قرار گرفته چیست، بویژه اینکه به دستاویز ساخت یک مجتمع فرهنگی دست به این خراب کردن زدند.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری گفت: اگر این اشخاص ادعای کار فرهنگی دارند باید سینما فلسطین که در طول ۵ سال رکود و تعطیلی در دست آنان قرار داشت مورد بازسازی قرار می گرفت نه اینکه سینمایی که مربوط به آنان نیست را خراب کردن کنند.

هر نوع فروش، واگذاری و دست بردن در بنای سینما ایران غیرقانونی بوده هست

کاظمی با تاکید بر اینکه حوزه هنری دارای مرکز تخصصی سینمایی هست و بر این اساس سینماهای بازسازی شده به برترین شکل مطابق استانداردهای روز دنیا بازسازی می گردد، گفت: هدف ما فراهم ساختن محیطی امن و جذاب برای خانواده‍‍ ها هست به شکلی که سینماهای اصفهان باید در شان مردم پایتخت فرهنگی کشور باشد.