گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۰۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
سینماها در بازی ایران- مراکش چقدر فروش داشتند؟

خبرگزاری مهر: بازی ایران مراکش از سری بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه که عصر جمعه ۲۵ خرداد در سینما‌های ایران نمایش داده گردید بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان فروش کرد. پخش نخستین بازی فوتبال جام جهانی روسیه در حالی در سینما‌ها بلیت فروشی گردید که هنوز معلوم نیست چه میزان از این درآمد به […]

خبرگزاری مهر: بازی ایران مراکش از سری بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه که عصر جمعه ۲۵ خرداد در سینما‌های ایران نمایش داده گردید بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان فروش کرد.

پخش نخستین بازی فوتبال جام جهانی روسیه در حالی در سینما‌ها بلیت فروشی گردید که هنوز معلوم نیست چه میزان از این درآمد به فیلمسازانی تعلق می‌گیرد که فیلم هایشان در حال اکران هست و یک ماه به سبب جام جهانی و رقابت‌های فوتبال نمایش فیلم هایشان به سایه خواهد رفت.

هنوز بازی‌های دیگری نیز در راه هست که بلیت‌های آن‌ها نیز به فروش گذاشته می‌شود من جمله بازی بعدی ایران و اسپانیا که تاحالا با فروش محدودی که داشته دو مرتبه هم هفت هزار بلیت توسط مردم خریداری شده هست و این سؤال را ایجاد می‌کند که صاحبان فیلم‌هایی که سانس‌های آن‌ها در اختیار این بازی‌ها قرار می‌گیرد چه نفعی از این اکران می‌برند و چه طور آسیب این کار برایشان جبران خواهد گردید.

در حال حاضر معلوم نیست قسمت سینماداران از فروش بلیت تماشای فوتبال در سینما چقدر هست و چه سهمی برای صاحبان آثار درنظر گرفته می‌شود.

این مطلبو از دست ندید!  لایحه نرخ کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس به شورا رسید

هفته گذشته بر طبق مصوبه شورایعالی اکران که توسط سازمان سینمایی نهاد زیرمجموعه دولت اطلاع رسانی گردید، قرار گردید تمهیداتی برای صاحبان فیلم‌های درحال اکران در ایام جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه مدنظر داشته شود؛ مصوبه‌ای که جزییات دقیق‌تر و بیشتری از آن منتشر نشد.

این رخدادهای در حالی رخ می‌دهد که مسعود اطیابی سخنگوی شورایعالی تهیه کنندگان در جواب به این سوال مهر که چه تمهیداتی برای تهیه کنندگان فیلم‌ها مدنظر داشته شده هست، گفته بود: تداخل جام جهانی با اکران فیلم‌ها لطمه بسیاری به اکران زده هست.

اطیابی با اشاره به اینکه هنوز گفتگوها دقیقی در این باره انجام نشده هست، گفت: باید یک یا دو هفته فضای جایگزین پس از جام جهانی برای فیلم‌های در حال اکران مدنظر داشته شود، چون افت شدیدی در فروش فیلم‌ها داشته ایم.

علی سرتیپی سخنگوی شورایعالی اکران نیز در مورد نفع فروش بلیت‌های فوتبال برای صاحبان فیلم‌ها با مهر مطرح نمود: بحث‌هایی انجام گرفته هست که تا دوشنبه آینده مشخص می‌شود و هنوز به طور حتمی تصمیم گیری نشده هست.