گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۱۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
سینماهای کرمان سه شنبه ها نیم بهاست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، وحید محمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در استان کرمان ۱۳ سینمای فعال وجود دارد.  وی  افزود: در شهرستان‌های کرمان، انار، زرند وسیرجان دارای سالن سینمایی و در شهرستان‌های شهربابک، فهرج، ریگان و نرماشیر […]

سینماهای کرمان سه شنبه ها نیم بهاستبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، وحید محمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در استان کرمان ۱۳ سینمای فعال وجود دارد.

 وی  افزود: در شهرستان‌های کرمان، انار، زرند وسیرجان دارای سالن سینمایی و در شهرستان‌های شهربابک، فهرج، ریگان و نرماشیر سینمای سیار وجود دارد همچنین در شهرستان‌های کوهبنان و انار نیز پخش نمایش فیلم انجام می‌شود.

محمدی تاکید کرد:؛ افزود: استان کرمان جز استان‌هایی است که فیلم‌های پرفروش را در سینما‌ها اکران می‌کند و استقبال خوبی از آن‌ها توسط مردم صورت می‌گیرد این موضوع امیدبخش است و ما درخواست‌هایی مبنی بر افزایش سالن‌های سینمایی در کرمان داده ایم که در احداث دو برج تجاری در کرمان پیش بینی سالن سینما صورت گرفته است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در رابطه با قیمت بلیت‌های سینما توضیح داد: با توجه به افزایش کالا‌های مختلف بلیت‌های سینما نیز افزایش قیمت داشته اند، اما این افزایش قیمت چندان نبوده است.

محمدی اظهار داشت : طبق قانون و مقررات قیمت بلیت سینما‌ها در سه شنبه‌ها نیم بها است  واین موضوع باید توسط سینما‌ها رعایت شود فقط در صورت تعطیلی روز سه شنبه، نیم بها بودن بلیت حذف می شود.

وی بیان کرد: برخی از سینما‌های کرمان در برابر این نیم بهایی بلیت سه شنبه‌ها بهانه‌هایی داشتند که توجیه پذیر نبود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: سال جاری دستور تجهیز و بازسازی سینما‌های استان را در دستور کار داریم و در سال گذشته نیز تمامی سینما‌های شهر کرمان در بخش نمایش فیلم به سیستم لیزری دیجیتال مجهز شدند.

هم اکنون ۴سینمای فعال در شهر کرمان و در برخی شهرستان ها نیز سینماهای فعال وسیار داریم.

علی رغم صدور بخشنامه از سوی وزارت ارشاد، موضوع نیم بها بودن بلیت سینما در کرمان رعایت نمی شد که با این دستور العمل از این پس روز سه شنبه سینما نیم بها است.