تاریخ: ۱۷:۲۶ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
سیسکو درنظر دارد با خرید شرکت نرم‌افزاری، پا را فراتر از فروش سوییچ و مسیریاب بگذارد

  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف ، غول شبکه روز سه‌شنبه اعلام کرد شرکت AppDynamics را با بهای تقریبی ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار خریداری خواهد کرد.گفته می‌شود این معامله تا ماه آوریل نهایی خواهد شد. شرکت AppDynamics یک شرکت تازه‌کار به اصطلاح «تک‌شاخ» با ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار […]

 سیسکو درنظر دارد با خرید شرکت نرم‌افزاری، پا را فراتر از فروش سوییچ و مسیریاب بگذارد به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف ، غول شبکه روز سه‌شنبه اعلام کرد شرکت AppDynamics را با بهای تقریبی ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار خریداری خواهد کرد.گفته می‌شود این معامله تا ماه آوریل نهایی خواهد شد.

شرکت AppDynamics یک شرکت تازه‌کار به اصطلاح «تک‌شاخ» با ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار است، و بنا بود در ماه دسامبر سهامی عام شود.
گفتنی است شرکت‌هایی همچون نایک و Kraft از فناوری AppDynamics برای پایش عملیات نرم‌افزارها و برنامه‌های خود استفاده می‌نمایند.

سیسکو اعلام کرده است که AppDynamics به یک واحد تجاری جدید در گروه اینترنت اشیاء و کاربردهای این شرکت تبدیل خواهد شد.
منظور از اینترنت اشیاء، دستگاه‌هایی همچون آسانسور و توربین‌های بادی است که به وب متصل می‌گردند.

گفته می‌شود دیوید وادهوانی (مدیرعامل AppDynamics) همچنان رهبر واحد پایش نرم‌افزار در سیسکو باقی خواهد ماند و زیردست مستقیم آقای روان ترولوپ (یکی از مدیران اجرایی سیسکو) خواهد بود. آقای وادهوانی در سال ۲۰۱۵ به مقام مدیریت عامل AppDynamics رسید تا این شرکت را سهامی عام کند و تنها چند ماه پس از پیوستن او به AppDynamics، این شرکت نوپا توانست ۱۵۸ میلیون دلار از شرکت‌هایی همچون جنرال آتلانتیک و Altimeter Capital جذب سرمایه داشته باشد.

گفتنی است این معامله معوق، نخستین تصاحب سیسکو در سال ۲۰۱۷ خواهد بود و پیش از این تصاحب، در ماه اکتبر اعلام شده بود که سیسکو شرکت نرم‌افزاری ایستگاه کاری Heroik Labs را با بهایی نامعلوم خواهد خرید.

از نظر کارشناسان، این تصاحب سیسکو، بیانگر یکی دیگر از کوشش‌های غول شبکه برای گسترش کسب و کار اصلی و رساندن آن به فراتر از مرزهای فروش سوییچ و مسیریاب است.
   منبع:networkworld