سیستم مکانیزه شهرداری در همه مناطق اجرایی شود

0
اشتراک

سیستم مکانیزه شهرداری در همه مناطق اجرایی شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، رضا امینی پیش از ظهر شنبه در یکصد و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامی داشت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت:  دهه فجر سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزش‌های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است.

وی با بیان اینکه جشن‌های دهه فجر می‌بایستی همچون مراسم و اعیاد مذهبی گرامی داشته شود و مردمی باشد، اضافه کرد: باید همه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره فراموش نشدنی حضرت امام (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: شهرداری اصفهان نیز در برپائی جشن‌های انقلاب اسلامی و به منظور تامین فضای شادی و نشاط ایام پیروزی انقلاب اسلامی بایستی با برنامه‌ریزی لازم توازن و فراگیری مراسم‌ها در نقاط مختلف شهر را برقرار کند.

وی در ادامه با اشاره به تنظیم سند معماری کلانشهرها در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با محوریت وزارت راه و شهرسازی ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که در این سند اثری از نقش شهرداری و شورای اسلامی شهرها دیده نشده است و این امر در آینده مسیر اجرای این سند را دچار مشکل خواهد کرد.

لزوم تسریع در پروژه‌های سطح شهر با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز

امینی در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس قانون از تاریخ ۱۶ اسفند هر سال اجرای پروژه‌های حفاری ممنوع است، بیان داشت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که شهرداری پروژه‌های مختلفی را در سطح شهر و در خیایان‌ها در حال انجام دارد که باید نسبت به تسریع در بهره برداری از این پروژه‌ها به ویژه در پروژه‌های بی آر تی شرق به غرب، عملیات‌های خیابان لاهور، حمزه و آل محمد و دوربرگردان‌های میدان احمدآباد توجه لازم را داشته باشد.

وی به اجرای سیستم مکانیزه در پنج منطقه از شهرداری اصفهان تا حدود ۵۰ درصدی اشاره کرد و گفت: در این راستا باید نسبت به اجرای این طرح در دیگر مناطق شهرداری اصفهان نیز توجه داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه محاسبات مالی در ١٢ منطقه از شهرداری اصفهان اجرایی می شود، تصریح کرد: هنوز سه منطقه شهرداری اصفهان از اجرای این طرح عدول می کنند و ضروری است که آنها نیز به این روند تمکین کنند.

وی همچنین به لزوم توجه شهرداری به تخصیص بودجه ساخت و توسعه مساجد تاکید کرد و بیان داشت: دو میلیارد تومان در این زمینه در بودجه ٩۵ در نظر گرفته شده که هنوز تخصیص نیافته است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.