تاریخ: ۲۲:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
سیزده بدر کجا برویم؟ + تصاوير

پارک جنگلی لویزان پارک جنگلی لویزان با مساحتی بالغ بر ۱۱۰۰۰۰۰۰ متر مربع در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته هست. این پارک جنگلی که در شمال شرق شهر تهران واقع شده، در حدود ۱۳ کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته هست و از شمال به قرچک، از جنوب به شمس‌آباد، از غرب به ده لویزان […]

سیزده به در کجا برویم؟

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان با مساحتی بالغ بر ۱۱۰۰۰۰۰۰ متر مربع در منطقه ۴ شهر تهران قرار گرفته هست. این پارک جنگلی که در شمال شرق شهر تهران واقع شده، در حدود ۱۳ کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته هست و از شمال به قرچک، از جنوب به شمس‌آباد، از غرب به ده لویزان و از شرق به پادگان خاتم‌الانبیا منتهی می‌شود.

پارک جنگلی وردآورد

پارک جنگلی وردآورد یکی دیگر از پارک‌های جنگلی استان تهران هست. این پارک جنگلی با مساحتی بالغ بر ۱۰۴۵۸۰۰۰ متر مربع در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته و در کوه‌های وردآورد و کنار آزادراه ۲ واقع شده هست.

سیزده به در کجا برویم؟

چيتگر

یکی دیگر از پارک جنگلی‌های شهر تهران با اسم چیتگر شناخته می‌شود. این پارک جنگلی با مساحتی بالغ بر ۹۵۰۰۰۰۰ متر مربع در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته هست و از شمال به زمین‌های چیتگر، از جنوب به اتوبان تهران-کرج، از غرب به شهرک سرو آزاد و پیکان‌شهر و از شرق به منطقه خرگوش‌دره منتهی می‌شود.

پارک جنگلی چیتگر یک پیست و مسیر‌های دوچرخه‌سواری و ابزارها اسکیت‌سواری دارد. کسانی که می‌خواهند با مترو به این پارک جنگلی بروند می‌توانند در ایستگاه چیتگر یا ایران‌خودرو پیاده شوند، زیرا ایستگاه متروی چیتگر در برابر درب شماره ۱ و ایستگاه متروی ایران‌خودرو در برابر درب‌های شماره ۵ و ۷ پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته‌اند.

سرخه‌حصار اسم یکی دیگر از پارک‌های جنگلی شهر تهران هست. این پارک جنگلی با مساحتی بالغ بر ۸۵۰۰۰۰۰ در منطقه ۱۳ شهر تهران قرار گرفته هست.

سیزده به در کجا برویم؟

پارک جنگلی پردیسان

پارک جنگلی پردیسان که با مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰۰۰۰ متر مربع در منطقه ۲ شهر تهران قرار گرفته هست، از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران منتهی می‌شود. این پارک جنگلی موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش را در خودش جای داده هست.

این مطلبو از دست ندید!  خراسان شمالی| تفریح و نشاط در طبیعت برفی به روایت عکس

 

كوهسار

کوهسار اسم یکی دیگر از پارک‌های جنگلی تهران هست. این پارک جنگلی با مساحتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰۰ در منطقه ۵ شهر تهران و در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته هست. کسانی که می‌خواهند به این پارک جنگلی بروند می‌توانند از طریق بزرگراه آبشناسان به آن دسترسی پیدا نمایند. منطقه ۳ شهر تهران نیز با ۳ پارک جنگلی به نام‌های طالقانی با مساحت ۳۱۰۰۰۰ متر مربع، آب و آتش با مساحت ۲۴۰۰۰ متر مربع و پارک ملت با مساحت ۳۴۰۰۰ متر مربع پذیرای افرادی هست که می‌خواهند ساعتی را در دامان طبیعت بگذرانند.

سیزده به در کجا برویم؟

پارک آب و آتش

پارک جنگلی طالقانی یا پارک جنگلی عباس‌آباد نیز در نزدیکی ایستگاه متروی شهید حقانی و بر روی تپه‌های عباس‌آباد قرار گرفته هست.

پارک جنگلی خرگوش‌دره

پارک جنگلی خرگوش‌دره یکی دیگر از پارک‌های جنگلی شهر تهران هست. این پارک جنگلی با مساحتی بالغ بر ۶۵۰۰۰ متر مربع در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار گرفته هست. این پارک جنگلی رو به روی درب کلیدی مجموعه ورزشی آزادی واقع شده هست. پارک جنگلی توسکا نیز با مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰۰۰۰ متر مربع در منطقه ۱۵ شهر تهران قرار گرفته هست.

روستای کردان

سیزده به در کجا برویم؟

دره کن – سولقان

سیزده به در کجا برویم؟

بام تهران

 

بوستان ولایت
  سیزده به در کجا برویم؟