سومین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته در کیش برگزار شد

0
اشتراک

سومین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته در کیش برگزار شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام فرزاد سدری دبیراجرایی سومین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته در این مراسم که با حضور امیر حسین دوایی معاون فناوری و نو آوری وزیر ارتباطات و فناوری، احمد علمایی مجری حمایت و توسعه شرکت های نوپا و مشاور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران برگزار شد با تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از آتش نشانان فداکار میهن اسلامی در حادثه تلخ و دردناک پلاسکو گفت: اگر رهبر معظم انقلاب فرمودند« اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» باید فرمایشات ایشان در بطن جامعه تبلور پیدا کند.

وی با اشاره به نعمت های بی پایان الهی افزود: خداوند با وجود نعمت های بی شمار تنها در آفرینش انسان به خود تبریک گفت و این نشان از توانایی و استعدادهای فراوان نهفته در وجود انسان است که از سوی خداوند به ودیعه نهاده شده است.

دبیر اجرایی سومین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته با اشاره به حضور جوانان نخبه و خلاق از ۲۳ استان کشور در این جشنواره اظهار کرد: جوانان مستعد و خلاق، پرقدرت و با ذوقی که امروز در این محفل گرد هم آمده اند سختی های بسیاری برای رسیدن به این مقطع طی کرده اند.

وی با بیان اینکه این جشنواره به همت پارک علم و فناوری کرمان برگزارشد بیان کرد: بالغ بر ۳۰۰ طرح به دبیرخانه جشنواره رسید که یکصد طرح از میان آن ها که قابلیت ارائه به سرمایه گذاران را داشتند توسط داوران انتخاب شد.

سدری با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در سرزمین اصلی از معافیت های مالیاتی برخوردارند افزود: با توجه به اینکه در مناطق آزاد طبق قانون تمامی شرکت ها و سرمایه گذاری ها از معافیت های مالیاتی برخوردار هستند برای شرکت های دانش بنیانی که طرح های آن ها به محصول تبدیل شده و قابلیت سرمایه گذاری داشته باشد تسهیلات ویژه ای از سوی سازمان منطقه آزاد تعلق خواهد گرفت.

وی از استقبال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از طرح های دانش بنیان خبرداد و افزود: در گفتگوهایی که با اقای مونسان صورت گرفت وی از حضور جوانان و طرح های ارائه شده استقبال کرده و قول حمایت و پشتیبانی از طرح های برتر داد.

دبیر اجرایی جشنواره همچنین با بیان اینکه جوانان ایده پرداز و نخبه شرکت کننده در این جشنواره با سرمایه گذاران نشستی خواهند داشت ابرازکرد: با وجود وضعیت نامناسب نقدینگی و شرایط اقتصادی که هم اکنون در کشور وجود دارد ۱۰ طرح برتر جشنواره توسط سازمان منطقه آزاد کیش با سرمایه گذاران ارتباط داده می شوند تا برای تبدیل شدن به محصول مورد حمایت سرمایه گذاران قرار بگیرند.

وی با تاکید بر خلاقیت جوانان ایرانی در تولید و برندسازی اظهار کرد: استقبال سرمایه گذاران از طرح ها و ایده های شرکت های دانش بنیان راهی برای جوانان باز می کند تا قابلیت ها را به سرمایه تبدیل کرده و به فعلیت برسانند.

حجت الاسلام سدری رویکرد سومین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته را فناوری اطلاعات و گردشگری خواند و افزود: اگر صاحبان طرح های ارائه شده در جشنواره توانایی خود در تبدیل طرح و ایده به محصول را به اثبات برسانند با وجود مشکلات اقتصادی، سرمایه گذاران آمادگی خود را برای حمایت های مالی از طرح های برتر اعلام کرده اند.

وی تاکید کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره جوانان ایرانی و ایده پردازان خلاق میهن اسلامی ایران هستند که حاصل تلاش آنان محصولی ایرانی است و با حمایت های سرمایه گذاران می تواند به فعلیت رسیده و زمینه اشتغال بسیاری از دیگر فرزندان این آب و خاک  را فراهم کند.

دبیر این جشنواره واگذاری زمین، دفترو تجهیزات و اخذ مجوزهای لازم برای شرکت های دانش بنیان را از جمله حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش از طرح های برتر که تبدیل به محصول خواهند شد اعلام کرد.

برگزاری نمایشگاهی از طرح های برتر شرکت های دانش بنیان که قابل ارائه به سرمایه گذاران بوده و قابلیت تبدیل شدن به محصول را دارند از بخش های دیگر این جشنواره بود.

سومین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته با حضور امیر حسین دوایی معاون فناوری و نوآوری های وزیر ارتباطات و فناوری، احمد علمایی مجری حمایت و توسعه شرکت های نوپا و مشاور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، پروفسورعلیرضا حیدری رئیس استاندارد بین المللی آمریکا واستاد دانشکده شیمی کالیفرنیای جنوبی، ایده پردازان و شرکت های دانش بنیان و جمعی از سرمایه گذاران به مدت دو روز در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.