گروه: اخبار
تاریخ: ۲۰:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
سوء تغذیه کودکان روستایی گناباد

علی آراسته روز سه شنبه در حاشیه اجرای طرح توزیع غذای گرم در روستا مهدهای گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش مشکلات خشکسالی های سالهای گذشته، امنیت غذایی کودکان در مناطق روستایی این شهرستان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است.وی گفت: سوء تغذیه و نرسیدن ویتامینها و پروتئینهای لازم به […]

علی آراسته روز سه شنبه در حاشیه اجرای طرح توزیع غذای گرم در روستا مهدهای گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش مشکلات خشکسالی های سالهای گذشته، امنیت غذایی کودکان در مناطق روستایی این شهرستان را با مخاطرات جدی مواجه کرده است.
وی گفت: سوء تغذیه و نرسیدن ویتامینها و پروتئینهای لازم به بدن، به تدریج کودکان را در معرض معلولیتها قرار می دهد و موجب کندی در پیشرفت تحصیلی آنان می شود.
وی گفت: اداره بهزیستی گناباد در کنار مسائل آموزشی با هدف بهبود تغذیه کودکان از چند سال گذشته توزیع یک وعده غذای گرم در طول سال تحصیلی در روستا مهدهای این شهرستان را در دستور کار خود قرار داده و امسال هم این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در ۱۳ روستای گناباد درحال اجراست.
آراسته افزود: امسال ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای تامین غذای گرم کودکان روستا مهدها اختصاص یافته است.
وی گفت: اینگونه اقدامات در طول سال تحصیلی، کوتاه مدت است و تمام کودکان مناطق روستایی را شامل نمی شود لذا باید با اختصاص اعتبارات بیشتر و استمرار برنامه های آموزشی برای کاهش سوء تغذیه کودکان برنامه ریزی هدفمند داشت.
پنج هزار و ۵۰۰ مددجو زیرپوشش خدمات بهزیستی گناباد قرار دارند و ۱۰ مرکز خیریه برای جلب مشارکتهای مردمی تحت نظارت این اداره فعالیت می کنند.
۲۰۹۵/ ۶۰۵۳ خبرنگار: علیرضا حسن زاده ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم