تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
سه تروریست مالزیایی دستگیر شدند

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از «شیعه نیوز»، پلیس مالزی که از اول ژانویه جاری در آماده باش برای مقابله با حملات احتمالی تروریستی به سر می برد ماه جاری میلادی چند باند دیگر تروریستی را متلاش کرد. ‘خالد ابوبکر’ بازرس کل پلیس مالزی، گفت که این سه مظنون در سه حمله جداگانه […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از «شیعه نیوز»، پلیس مالزی که از اول ژانویه جاری در آماده باش برای مقابله با حملات احتمالی تروریستی به سر می برد ماه جاری میلادی چند باند دیگر تروریستی را متلاش کرد.

‘خالد ابوبکر’ بازرس کل پلیس مالزی، گفت که این سه مظنون در سه حمله جداگانه از ۲۷ تا ۲۹ ژانویه (۸ تا ۱۰ بهمن) در پاهانگ و کوالالامپور بازداشت شدند و ۲ اسلحه از آنها کشف و ضبط شد.
براساس گزارش رسانه های محلی مالزی، یکی از افراد بازداشت شده یک اندونزیایی و یک مامور امنیتی خطوط هوایی مالزی است.

یکی دیگر از مظنونان یک مالزیایی است که برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در سوریه برنامه ریزی کرده بود.
یکی دیگر از مظنونان بازداشت شده مردی ۳۸ ساله است که طرحی برای انجام یک حمله با بمب در کوالالامپور پایتخت مالزی را در دست داشته است و آن را در صفحه فیسبوک خود مطرح کرد.
پلیس مالزی حدود یک هفته پیش نیز چهار نفر شامل سه خارجی و یک مالایی را به اتهام ارتباط با یک شبکه جدید وابسته به گروه تکفیری داعش در این کشور بازداشت کرد.
این شبکه تروریستی وابسته به داعش در جنوب فیلیپین و جزیره میندانائو فعال بود.
پلیس مالزی دی ماه نیز ۶ مرد را به اتهام ارتباط با داعش به همراه تجهیزات ساخت بمب دستگیر کرد.

تاکنون دستکم ۳۰ مالزیایی عضو گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه به هلاکت رسیده اند و صدها نفر از اتباع این کشور و اتباع خارجی طی دو سال گذشته به اتهام ارتباط با تروریست ها و یا تلاش برای عملیات تروریستی در مالزی بازداشت شده اند.