گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۰:۳۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
سهم ۵ درصدی بیمه آتش‌سوزی در پرتفوی بیمه/ تب خرید بیمه‌نامه آتش‌سوزی فروکش کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی گفت: در کل بیمه آتش سوزی، بیمه ای ضروری برای همه اقشار جامعه اعم از دارندگان واحدهای تجاری، صنعتی، تولیدی، اداری و حتی منازل مسکونی است. وی ادامه داد:این بیمه در تمام کشورهای دنیا مورد توجه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی گفت: در کل بیمه آتش سوزی، بیمه ای ضروری برای همه اقشار جامعه اعم از دارندگان واحدهای تجاری، صنعتی، تولیدی، اداری و حتی منازل مسکونی است.

وی ادامه داد:این بیمه در تمام کشورهای دنیا مورد توجه است،اما متاسفانه در کشور ما به دو موضوع مدیریت ریسک و رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از بروز حادثه و خرید بیمه که تامین جبران مالی بعد از حوادث را به دنبال دارد، توجه نمی شود.

همتی ادامه داد: در حال حاضر بیمه آتش سوزی، ۵درصد از سهم کل پرتفوی صنعت بیمه را دارد که نشان دهنده استقبال کم مردم از این بیمه است.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: امیدواریم مردم به اهمیت و نقش این بیمه نامه در زندگی خود و این اصل که خرید بیمه نامه و پرداخت حق بیمه، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که در آینده از آن منتفع می شوند، پی ببرند.

وی در پاسخ به سوال کسانی که می گویند برای چه باید بیمه آتش سوزی بخریم تصریح کرد: باید گفت نرخ بیمه آتش سوزی حدودا ۱٫۵ تا ۲ در هزار است و اگر ارزش واحدی ۵۰۰میلیون تومان باشد، حق بیمه سالانه آن یک میلیون تومان می شود که رقم بسیار ناچیزی است و در هنگام خسارت چیزی حدود پانصد برابر حق بیمه ای که پرداخت کردید، بیمه به شما خسارت می دهد.