تاریخ: ۲۱:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
سهم گلستان از طرح کارورزی فارغ التحصیلان ۴۰۰۰ نفر است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ابوالفضل تیرانداز عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: امسال سه آیتم در بحث رونق و ایجاد اشتغال داریم، خصوصی سازی و رتبه بندی آموزشگاه آزاد، مهارت آموزی در محیط واقعی و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی که سهم گلستان در این طرح بیشتر از چهار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ابوالفضل تیرانداز عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: امسال سه آیتم در بحث رونق و ایجاد اشتغال داریم، خصوصی سازی و رتبه بندی آموزشگاه آزاد، مهارت آموزی در محیط واقعی و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی که سهم گلستان در این طرح بیشتر از چهار هزار نفر است و در حدود ۳۱۰ هزار تومان توسط دولت به کارورزان پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: طرح کارورزی سال گذشته به صورت پایلوت در گلستان و قزوین و سپس ۶ استان دیگر انجام شد، ۵۰۰ نفر مشغول کار شدند و برای ۳۰ نفر هم توسط تعاون و رفاه اجتماعی عقد قرارداد انجام شد.

حوزه مخاطبین فنی و حرفه ای گسترده است

مدیر کل فنی و حرفه ای استان گلستان بیان کرد: ما در سطح زندان ها، روستاییان و عشایر، صنوف، شهرک های صنعتی آموزش داریم، همچنین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز از دوره های آموزشی بهره مند می شوند.

این مطلبو از دست ندید!  سقوط جوان ۲۰ ساله حدود پل طبیعت در اتوبان مدرس

وی ادامه داد: در حوزه روستایی ضریب نفوذ آموزش ۲۱ درصد است و در ۲۰۹ روستا ورود پیدا کردیم و ۶۴۴ هزار ساعت آموزش صورت گرفته است.

تیرانداز همچنین گفت: در مباحث آسیب دیدگان اجتماعی، هماهنگی ما از چند کانال اتفاق می افتد، از طریق کمیته امداد، بهزیستی، راه و شهرسازی و طرح شهید شوشتری که نتیجه آن این است که هزار و ۵۰ نفر آموزش مهارتی دیده اند.

وی همچنین گفت: در اسفند ۹۵، برنامه ای داشتیم که هر دانش آموز مقطع نهم، حداقل یک مدرک فنی و حرفه ای داشته باشد، ۲۰۰ دوره آموزشی برای تابستان، ویژه اوقات فراغت طراحی کردیم که دو هزار و ۷۰۰ نفر را در آن پوشش می دهیم.