تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
سهم ناوگان حمل و نقل عمومی استان مرکزی در تلفات جاده‌ای استان ۱۸ درصد است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، مراسم روز ملی ایمنی حمل و نقل پیش از ظهر امروز با حضور فرماندهی پلیس راه استان مرکزی، مدیر جمعیت طرفداران ایمنی استان، رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل، معاون راهداری و روسای اداره حمل و نقل کالا و رئیس اداره ایمنی و ترافیک […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، مراسم روز ملی ایمنی حمل و نقل پیش از ظهر امروز با حضور فرماندهی پلیس راه استان مرکزی، مدیر جمعیت طرفداران ایمنی استان، رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل، معاون راهداری و روسای اداره حمل و نقل کالا و رئیس اداره ایمنی و ترافیک در سالن پایانه بار اراک برگزار شد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در این مراسم سهم ناوگان حمل و نقل عمومی استان در تلفات جاده‌ای استان ۱۸ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: تلفات مالی و جانی جاده‌ای در ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر یکی از موضوعات مهم بوده و در سال گذشته سهم ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر استان از تلفات جاده‌ای ۲ درصد بوده است.

عابدی با اشاره به سهم انواع وسایل نقلیه در آمار تلفات راه‌های برون شهری و روستایی استان افزود: ناوگان حمل و نقل بار سهم ۱۶ درصدی و ناوگان حمل و نقل مسافر سهم ۲ درصدی در آمار تلفات سال گذشته استان داشته‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی در ۴۰ درصد تلفات جاده‌ای به عنوان وسیله نقلیه درگیر به صورت مقصر و یا غیر مقصر در تصادف حضور داشته است.

تصادفات رانندگی از مهم‌ترین عوامل تلفات انسانی در کشور 

مدیر جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها در استان مرکزی در این مراسم با بیان اینکه تصادفات رانندگی یکی از مهمترین عوامل تلفات انسانی در کشور ما محسوب می‌شود گفت: اتخاذ برنامه‌ها و تدابیر لازم به منظور بهبود فرهنگ عمومی حمل و نقل، از ضروریات است که در همین راستا، پس از تصویب شورای فرهنگ عمومی، روز هفتم اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی ایمنی حمل و نقل نام‌گذاری و در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

این مطلبو از دست ندید!  تقدیر از پیرمرد ۹۰ ساله فعال محیط زیست

علی بابائی با اشاره به نحوه شکل‌گیری جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها و نام‌گذاری روز ملی ایمنی حمل و نقل افزود: با توجه به افزایش روند تصادفات در کشورهای جهان سوم از جمله ایران، سازمان فرهنگی یونسکو از سوی سازمان ملل متحد ماموریت یافت تا نسبت به این پدیده برنامه‌ریزی کند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در پی آن در کشور ما با پای کار آمدن همه دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه راه، حمل و نقل و پلیس، تصادفات روند کاهشی پیدا کرد که با این رویکرد در ایران سازمان مردم نهادی با عنوان جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با حضور افراد باتجربه در حوزه راه، پلیس و حمل و نقل تشکیل شد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم تقدیر از رانندگان و ارائه فیلم آموزشی در مورد مرور قوانین و مقرارت حمل بار و امضاء پیمان نامه روز ایمنی حمل و نقل از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.