گروه: شغل
تاریخ: ۱۰:۱۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارسینه، ، مجمع انتخابات پست های متفاوت کمیته ملی المپیک دوشنبه هفته جاری در محل سالن سمینار های آکادمی ملی المپیک برگزار و طبق رای اعضا، سیدرضا صالحی امیری برای مدت چهار سال به عنوان ریاست این کمیته انتخاب گردید.  از بعدازظهر دوشنبه تاحالا بعضی رسانه ها این […]

سند دیگری از برطرف ابهام کمیته ملی المپیک  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پارسینه، ، مجمع انتخابات پست های متفاوت کمیته ملی المپیک دوشنبه هفته جاری در محل سالن سمینار های آکادمی ملی المپیک برگزار و طبق رای اعضا، سیدرضا صالحی امیری برای مدت چهار سال به عنوان ریاست این کمیته انتخاب گردید. 
 از بعدازظهر دوشنبه تاحالا بعضی رسانه ها این مدعا را مطرح کرده اند که ریاست کمیته ملی المپیک شغل دولتی محسوب شده و صالحی امیری باید از معاونت فرهنگی شهرداری تهران کناره گیری دهد.
 

 
در نامه ای که امیدوار رضایی در تاریخ ۲۶ اسفندماه سال ۹۳ برای علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی با عنوان « ارزیابی نامه جناب آقای کیومرث هاشمی ریاست محترم کمیته ملی المپیک » نوشته، آمده هست: ریاست فدراسیون یک پست سازمانی که شغل حاکمیتی باشد، منظور نمی توان لکن یک شغل غیردولتی تشریح شده هست.
 
به عبارت دیگر، کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی جزء نهادها و موسسات عمومی غیردولتی محسوب می شوند و تعدد مسیولیت در هیات رئیسه آنان به عنوان منصب اداری تلقی نمی توان.
 
در عین حال، در بخش دیگری از این نامه، عنوان شده هست که پست دبیرکلی کمیته ملی المپیک چون تمام وقت هست، شغل دولتی عنوان می گردد.
 
البته علی لاریجانی در هامش این نامه، نوشته هست:«نظر را به آقای هاشمی کمیته المپیک منعکس نمائید.» » کیومرث هاشمی وقتی که نامه استعلام از مجلس را نوشته بود، علاوه بر ریاست کمیته ملی المپیک، معاون تعلیم و پروش هم بود.  حال سند دیگری از برطرف ابهام در مورد غیر دولتی بودن پست ریاست کمیته ملی المپیک منتشز شد که عکس این نامه به دنبال می آید:  سند دیگری از برطرف ابهام کمیته ملی المپیک