تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
سلفی ها دعوت به گفتگوی علمی را با اتهام زنی پاسخ می دهند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از «شیعه نیوز»، «الهاشمی» طی مطالبی در یکی از شبکه های مجازی نوشت: ما به گفتگوی علمی با سلفی ها دعوت می کنیم اما آنها به شیعیان اتهام می زنند. وی در ادامه نوشت: رژیم صهیونیستی خواهان وحدت امت محمد (ص) نیست برای همین بین کشورهای اسلامی فتنه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از «شیعه نیوز»، «الهاشمی» طی مطالبی در یکی از شبکه های مجازی نوشت: ما به گفتگوی علمی با سلفی ها دعوت می کنیم اما آنها به شیعیان اتهام می زنند.

وی در ادامه نوشت: رژیم صهیونیستی خواهان وحدت امت محمد (ص) نیست برای همین بین کشورهای اسلامی فتنه افکنی می کند.

این شخصیت برجسته شیعیان مصر در ادامه افزود: تشیع تا دوران سادات در الازهر تدریس می شد پس آیا الازهر در آن زمان در راستای نشر شیعه اقدام می کرد. در برابر هر اندیشه ای  باید با اندیشه مبارزه کرد و گفتگو، هر اقدام و گروه تروریستی را نابود می کند.

مطالب هاشمی با هجمه تند سلفی های مصر روبرو شد و «محمد لطفی عامر» از مبلغان سلفی در واکنش به این موضوع مدعی شد: جریان سلفی با شیعیان دشمنی ندارد. هیچ مانعی از گفتگو با شیعیان وجود ندارد اما باید از خودمان بپرسیم آیا می توان با جریانی که به صحابه حمله می کند، همگرایی کرد.

این مطلبو از دست ندید!  شروع مهاجرت عشایر در اواخر مهر ماه

وی همچنین مدعی شد: آنها باید اول دست از اهانت به صحابه بردارند. جایز نیست که با شیعیان که به صحابه پیامبر(ٌص) حمله می کنند، گفتگو کنیم.

از طرف دیگر ولید اسماعیل از چهره های وابسته به ائتلاف تندروی سلفی موسوم به «ائتلاف الحب و الآل البیت» در واکنشی خصمانه گفت: طاهر الهاشمی کیست که از گفتگو با ما استقبال کند یا نکند. بین ما و آنها هیچ همگرایی وجود ندارد تنها در یک صورت آن هم اینکه دست از سب صحابه بردارند.

برچسب ها: