تاریخ: ۱۳:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
سقف های ناایمن بر سر محصلین / مخاطره در کمین ۲۰۰ مدرسه غیر مقاوم بروجرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا به نقل از  سفیر افلاک این روزها شمار فراوانی از محصلین در کلاس هایی مشغول به تحصیل می باشند که بدون استحکام بوده و این مدرسه ها ضروری هست سالها قبل مقاوم سازی و یا نوسازی می گردیدند و هر لحظه مخاطره جان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا به نقل از  سفیر افلاک این روزها شمار فراوانی از محصلین در کلاس هایی مشغول به تحصیل می باشند که بدون استحکام بوده و این مدرسه ها ضروری هست سالها قبل مقاوم سازی و یا نوسازی می گردیدند و هر لحظه مخاطره جان این محصلین را تهدید می کند.

 

 

 

این در حالیست که از ۳۳۰ آموزشگاه بروجرد حدود ۶۰ درصد مدرسه ها کهنه و غیر مقاوم می باشند و شمار فراوانی دانش آموز در این مدرسه ها مشغول به تحصیل می باشند و محتمل هست با زلزله وضع این مدرسه ها آشفتگیی تر گردد.

 

نتیجه عکسی برای دلهره محصلین از سقف های ناایمن مدارس

 

گرچه از مدتها قبل زنگ مخاطره مدرسه ها تخریبی بروجرد به صدا درآمده ولی تا کنون عملی صورت نگرفته و در زلزله چند روز سابق شماری از این مدرسه ها مبتلا لطمه شده اند.

 

در زلزله موخر سقف بعضی از کلاس های مدرسه ها شهرستان بروجرد فروریخته و شماری غیر قابل بکارگیری شده و محصلین را از مدرسه تخلیه کرده اند.

این مطلبو از دست ندید!  با این نکات، پاییز سالم تری را تجربه کنید

 

اگر این زلزله در وقتی که محصلین در مدرسه ها باشند رخ دهد محتمل هست سانحه ای تلخ گردد و تلفات فراوانی در برداشته باشد ولی از الان قبل از رخ دادن سانحه می توان از این تلفات و خسارت ها پیشگیری کرد.

 

"

 

نتیجه عکسی برای مدرسه ها فرسوده

 

وی افزود: آمار پایانی شمار کلاس هایی که در این زلزله لطمه دیده اند فردا مشخص می گردد ولی ضروری هست عملی جدی برای حدود ۲۰۰ مدرسه کهنه بروجرد گردد به چه علت که تحصیل در این کلاسها تهدیدی برای محصلین هست.