گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۳:۳۹ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
سفر ۸ روزه به اندونزی

اندونزی مجموعه‌ای از ۱۳۰۰۰ جزیره نزدیک هم و دارای جاذبه‌های گردشگری مختلف است. با برنامه سفری منظم از ۳ شهر جاکارتا، یوگی‌یاکارتا و بالی در طی ۸ روز به گشت‌وگذار در این کشور دیدنی بپردازید. با راهنمای سفر من همراه باشید. جاکارتا: روز اول | روز دوم | روز سوم یوگی‌یاکارتا: روز چهارم | روز پنجم | روز […]

اندونزی مجموعه‌ای از ۱۳۰۰۰ جزیره نزدیک هم و دارای جاذبه‌های گردشگری مختلف است. با برنامه سفری منظم از ۳ شهر جاکارتا، یوگی‌یاکارتا و بالی در طی ۸ روز به گشت‌وگذار در این کشور دیدنی بپردازید. با راهنمای سفر من همراه باشید.

جاکارتا: روز اول | روز دوم | روز سوم

یوگی‌یاکارتا: روز چهارم | روز پنجم | روز ششم

بالی: روز هفتم | روز هشتم

جاکارتا

جاکارتا پایتخت اندونزی و یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای اسلامی است. باتوجه به موقعیت شهر و نزدیکی آن به دریا، نسیم خشکی و دریا که در جاکارتا دائمی است، در افزایش آلودگی هوای شهر مؤثر بوده‌ است. این شهر در یکی از پرباران‌ترین مناطق جهان قرار دارد؛ متوسط باران سالانه جاکارتا حدود دو هزار میلی‌متر و متوسط رطوبت سالانه آن ۸۱% است.هتل پیشنهادی:

هتل «گرند هیات» (Grand Hyatt)

سفر اندونزیحد فاصل فرودگاه تا هتلفاصله زمانی فرودگاه تا هتل حدود ۱ ساعت با تاکسیبیشتر بخوانید:راهنمای سفر به اندونزیروز اول مسیرهای روز اولموزه ملی اندونزی (National Museum)

سفر اندونزی

لازمه‌ی بازدید از هر کشوری آشنا شدن با تاریخچه‌ی باستانی، هنری و جغرافیایی آن مکان است. شروع گشت‌وگذار روز اول خود را با موزه‌ی ملی اندونزی در جاکارتا آغاز کنید.ساعات بازدید از ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهردوشنبه‌ها تعطیلفاصله‌ی زمانی هتل تا موزه‌ ۸ دقیقه با تاکسی و ۱۱ دقیقه با اتوبوسیادبود ملی اندونزی (National Monument)

سفر اندونزی

یادبود ملی اندونزی برجی ۱۲۳ متری واقع در میدان «مردکا» (Merdeka) است که نمادی از جنگ اندونزی به شمار می‌آید و یادآور روزهای تاریک و جنبش‌های مردمی برای آوردن استقلال به اندونزی است.ساعات بازدید همه‌روز از ۷ صبح تا ۱۲ ظهر (۵ ساعت)فاصله‌ی زمانی موزه تا یادبود ملی ۱۸ دقیقه پیاده‌رویپارک «تمان سورپاتی» (Taman Suropati)

سفر اندونزی

بعد از بازدید از موزه و یادبود ملی سری به نزدیک‌ترین پارک ممکن بزنید و در فضای سبز اطراف لحظاتی را در آرامش سپری کنید.فاصله زمانی از یادبود تا پارک ۸ دقیقه با تاکسی و ۱۹ دقیقه با اتوبوسبیشتر بخوانید:حقایقی جالب در مورد اندونزیروز دوممسیرهای روز دومباغ‌وحش دریایی «سامودرا» (Ancol Ocean Dream Samudra)

سفر اندونزی

در باغ‌وحش دریایی «سامودرا» با دلفین‌ها شنا کنید، با شیرهای دریایی بازی کنید و تجربه‌ای متفاوت را کسب کنید.ساعات بازدید همه‌روزه از ۹ صبح تا ۵:۳۰ بعد از ظهرفاصله‌ی زمانی از هتل تا باغ‌وحش ۳۳ دقیقه با تاکسی و ۱ ساعت با اتوبوسدنیای زیر آب (Sea World)

سفر اندونزی

اگر هوس قدم زدن در میان کوسه‌ها را دارید یا می‌خواهید کودکان خود را با تعدد ماهی‌های مختلف به وجد بیاورید این مکان را از دست ندهید.ساعات بازدید همه‌روزه ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهرفاصله زمانی از باغ‌وحش تا دینای زیر آب ۵ دقیقه پیاده‌رویبندر و پل عشق (Love Port Bridge)

سفر اندونزی

بعد از بازدید از جاذبه‌های گردشگری امروز در انتها به بندر عشق بروید و محو شدن آفتاب را در افق دریا تماشا کنید.فاصله زمانی از دنیای زیر آب ۸ دقیقه پیاده و ۲۵ دقیقه با تاکسی:بیشتر بخوانیدجاکارتا، چهره حقیقی و شگفت‌انگیز اندونزیروز سوممسیرهای روز سوممجتمع تفریحی آبی «واتربام» (waterbom)

سفر اندونزی

اگر به دنبال تفریحی هیجان‌انگیز  و دلهره‌آور می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم روز سوم خود را در جاکارتا به مجتمع تفریحی آبی «واتربام» اختصاص دهید.فاصله زمانی از هتل ۳۰ دقیقه با تاکسی

یوگی‌یاکارتا

این شهر به‌عنوان مرکز هنر کلاسیک و فرهنگ جاوه شناخته می‌شود و هنرهایی هم‌چون طراحی روی پارچه، بالت، تئاتر، موسیقی، شعر و خیمه‌شب‌بازی در این شهر رونق دارد. یوگی‌یاکارتا در بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۴۹ و در جریان شورش قومی اندونزی، به‌عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شد. این شهر همچنین به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش و پرورش در اندونزی به‌شمار می‌رود.هتل پیشنهادی:

هتل «ناوتل» (Novotel Yogyakarta)

سفر اندونزیحدفاصله فرودگاه تا هتلفاصله زمانی فرودگاه تا هتل حدود ۱۴ دقیقه با تاکسیبیشتر بخوانید:اسلام در اندونزیروز چهارم

بگذارید خیالتان را راحت کنم. در یوگی‌یاکارتا کسی به بازدید از موزه نمی‌رود. شاید جاذبه‌های این شهر اندکی از شهر دور باشد ولی اطمینان داشته باشید ارزش بازدید را دارند.مسیر روز چهارمغار «گوا جامبلانگ» (Goa Jomblang)

سفر اندونزی

آیا تا به حال غارنوردی کرده‌اید؟ اولین روز خود را در یوگی‌یاکارتا به بازدید از غار «گوا جامبلانگ» اختصاص دهید تا تجربه‌ای متفاوت بعد از بازگشت برای اطرافیان خود برای تعریف کردن داشته باشید.ساعات بازدید از ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهرفاصله زمانی از هتل تا غار حدود ۱ ساعت و ۱۴ دقیقه با تاکسیروز پنجممسیر روز پنجمپارک ملی «کالیبیرو» (Kalibiru National Park)

سفر اندونزی

در پارک ملی کالیبیرو با استفاده از زیپ‌لاین از دره‌ها عبور کنید و با ترس و لرز از پل‌های سست‌عنصر بگذرید و در نهایت بر بالای درختی بنشینید و از شاهکار طبیعت یوگی‌یا‌کارتا لذت ببرید.فاصله زمانی از هتل تا پارک ملی حدود ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه با تاکسیروز ششممسیر روز ششمساحل «تیمانگ» (timang beach)

سفر اندونزی

می‌شود از اصلی‌ترین دلایل بازدید از یوگی‌یاکارتا ساحل بکر «تیمانگ» را نام برد. کنار دریا حمام آفتاب بگیرید و با تلکابین به صخره‌ای که از دل دریا سر در آورده بروید و بهترین سلفی اینستاگرام خود را به اشتراک بگذارید.فاصله زمانی از هتل تا پارک ملی حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه با تاکسی

بالی

بالی به دلایل مختلف، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در اندونزی به شمار می‌رود. جزیره‌ای شگفت‌انگیز با محیط‌های زیبا، سواحلی بسیار خوش‌منظر، مسیرهای پیاده‌روی فوق‌العاده، مردمی خوش‌رو، رستوران‌های بسیار باکیفیت و از همه مهمتر ارزان که هر ماجراجویی را جذب خود می‌کند.بیشتر بخوانید:راهنمای سفر به بالی؛ اندونزیهتل پیشنهادی: 

هتل «کولونی» (The Colony Hotel Bali)

سفر اندونزیحدفاصل فرودگاه تا هتلفاصله زمانی فرودگاه تا هتل حدود ۳۶ دقیقه با تاکسیروز هفتممسیر روز هفتم«تاناه لات» (Pura Tanah Lot)

سفر اندونزیجاذبه‌ی گردشگری «تاناه لات» مجموعه‌ای از صخره‌هایی با فرم و شکل زیبا در جزیره‌ای در بالی است. این جزیره میزبانی بر معبد زیارتی «پورا» است و نمادی فرهنگی و جاذبه‌ای توریستی به حساب می‌آید.ساعات بازدید همه‌روزه از ۷ صبح تا ۷ شبفاصله زمانی از هتل تا معبد حدود ۴۶ دقیقه با تاکسیبیشتر بخوانید:بالی کجاست؟روز هشتممسیر روز هشتمپارک جنگلی «مارین» (Bali Safari And Marine Park)

سفر اندونزیاگر هوس کرده‌‌اید سفری در دل جنگل‌های آفریقا داشته باشید و از نزدیک حیواناتی اعم از شیر، کرگردن، گورخر، زرافه و از این قبیل را مشاهده کنید، حتما روز آخر سفر خود را به پارک جنگلی «مارین» اختصاص دهید.ساعات بازدید از ۹ صبح تا ۵ عصرفاصله زمانی از هتل تا پارک حدود ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه با تاکسیبیشتر بخوانید:ماه عسل در بالی۱۶ تصویر زیبا از هتل‌های لوکس بالی، اندونزی