تاریخ: ۱۷:۵۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
سرنوشت نامعلوم ۶۵ گروگان و عدم کارایی “دولت افغانستان” در برابر حامیان داعش

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از سلام‌وطندار، تلاش‌های دولت کابل برای رهایی ۶۵ گروگان از تسلط افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان هیچ نتیجه‌ای نداشته است.  افراد وابسته به گروه تروریستی داعش حدود سه ماه قبل ۶۵ نفر غیرنظامی را در شهرستان […]

سرنوشت نامعلوم 65 گروگان و عدم کارایی به گزارش راهنمای سفر من به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از سلام‌وطندار، تلاش‌های دولت کابل برای رهایی ۶۵ گروگان از تسلط افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان هیچ نتیجه‌ای نداشته است.
 
افراد وابسته به گروه تروریستی داعش حدود سه ماه قبل ۶۵ نفر غیرنظامی را در شهرستان پیچراگام ولایت ننگرهار ربودند اما تاکنون تنها پنج گروگان‌ به دلیل وخامت وضعیت جسمانی رها شده‌اند.
 
گفته می‌شود که یکی از گروگان‌ها پس از آزادی جان باخته است.
 
پس از عدم اقدام جدی برای آزادی این گروگان‌ها از سوی دولت افغانستان، گروهی از بزرگان و متنفذین قومی نیز تلاش کردند تا از راه مذاکره و گفت‌وگو با افراد وابسته به داعش گروگان‌ها را آزاد کنند.
 
برخی گزارش‌ها حاکیست که افراد وابسته به داعش، ۲۰ نفر از بزرگان و متنفذین قومی را که برای مذاکره رفته بودند را نیز به گروگان گرفته‌اند.
 
عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار این گزارش را رد کرده است.
 
وی افزد که این پنج نفر نیز به دلیل تلاش‌های دولت بدون هیچ قید و شرطی از دست افراد وابسته به داعش نجات یافته‌اند.
 
با وجود ادعای مقامات دولت مبنی بر سرکوب داعش در ولایت ننگرهار دو هفته قبل نیز افراد وابسته به این گروه ۱۲ معلم یک مدرسه دینی را در شهرستان هسکه‌مینه ربودند.