تاریخ: ۲۳:۵۹ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
سرمایه گذاران بخش خصوصی توسعه صنعت گردشگری پشتیبانی می گردند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جواناز شهرکرد؛ اازاء عباسی شامگاه شنبه در برنامه زنده تلویزیونی ‘فرمول یک’ از شبکه یک سیما اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری استانی با پتانسیل های منحصر به فرد در حوزه های گردشگری و طبیعت گردی هست، اما تاحالا از این حجم در زمینه […]


سرمایه گذاران بخش خصوصی توسعه صنعت گردشگری پشتیبانی می شوندبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جواناز شهرکرد؛ اازاء عباسی شامگاه شنبه در برنامه زنده تلویزیونی ‘فرمول یک’ از شبکه یک سیما اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری استانی با پتانسیل های منحصر به فرد در حوزه های گردشگری و طبیعت گردی هست، اما تاحالا از این حجم در زمینه توسعه و ایجاد اشتغال بهره گیری موثری نشده هست.

وی دنبال کرد: امروزه ۵۵ درصد اشتغال ذی ربط به حوزه خدمات و گردشگری هست که ارزش این مبحث برای چهارمحال و بختیاری که از یک طرف دارای بالاترین قیمت رشد بیکاری در کشور و از طرف دیگر دارای استعداد های مکرر در حوزه گردشگری هست، دو چندان هست.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: نباید به ایجاد واحدهای اقامتی و هتل ها اکتفا کرد، لکن باید با ایجاد تورهای طبیعت گردی و فراهم سازی خانه های تاریخی و روستایی برای گردشگران زمینه ماندگاری آنان را در استان فراهم کرد.

این مطلبو از دست ندید!  رهایی روباهی که قربانی خودخواهی مردم شده بود + فیلم

عباسی، ایجاد بسترهای فرهنگی، امنیتی، انتظامی و اقتصادی برای جذب گردشگر را از امور ضروری در این حوزه دانست و گفت: این امر رسالت دولت و مسئولان ذی ربط هست و کوشش می نماییم تا امنیت، نفع و رفاه را برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه توسعه گردشگری استان مهیا کنیم.

عباسی علاوه بر این به مسئله خشکسالی این استان اشاره نمود و گفت: خشکسالی های پیاپی در استان منتج به تعطیلی زیادی از فعالیت های کشاورزی استان شده و معیشت کشاورزان را با چالش رو به رو کرده که قسمتی از افزایش قیمت رشد بیکاری در استان متاثر از همین مسئله هست.

عباسی با پشتیبانی از سیاست های دولت اضافه کرد: با وجودی که درآمد دولت کم و هزینه ها و توقعات بالاست، اما دولت همچنان سرپاست.