گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۵۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
سرمایه‌گذاری در کردستان پروسه طولانی دارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، کیومرث مرادی شامگاه چهارشنبه( ۲۵ مرداد) در بیست و پنجمین نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر که در اتاق سنندج برگزار شد، با ارائه گزارشی از پیشرفت پروژه احداث هتل پنج ستاره لاله سنندج، گفت: در ساخت این هتل ما خود را موظف به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، کیومرث مرادی شامگاه چهارشنبه( ۲۵ مرداد) در بیست و پنجمین نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر که در اتاق سنندج برگزار شد، با ارائه گزارشی از پیشرفت پروژه احداث هتل پنج ستاره لاله سنندج، گفت: در ساخت این هتل ما خود را موظف به رعایت اصول هتل داری دانستیم و سفرهای زیادی همراه با معماران و طراحان برای شناسایی هتل‌ها داشته‌ایم.

وی افزود: با توجه به شریط آب و هوایی و اقلیمی و معماری سنندج به کشورهای ترکیه، دبی، تایلند و اسپانیا سفر کرده و ۷۰  هتل ۵ ستاره و ۷ ستاره را در نقاط مختلف دیدیم.

مدیر هتل ۵ ستاره لاله سنندج بیان کرد: احداث این پروژه از اوایل سال ۸۶  شروع شد و عملا تا سال ۹۲ تعطیل بود که دلیل آن نبود سرمایه نبود بلکه درگیر برخی از سیکل‌های بسته بوده‌ایم.

مرادی با اشاره به اینکه در حال حاضر این پروژه در حال اجراست، اعلام کرد: هتل لاله ۳۱ هزار و ۷۵۰  متر بوده و جز بهترین هتل‌های ایران است و دارای ۳ رستوران گردان با ظرفیت ۲ هزار نفر است و رستوران‌های آن هر ۴۵  دقیقه یک بار کامل می‌چرخند و دارای استخر، سالن ماساژ و سینماست. هتل لاله دارای ۱۳ طبقه، ۱۲۰ اتاق، ۱۶  سوئیت، سالن مخصوص کودکان و سالن جشن به مساحت۱۶۱۲ متر و بدون وجود حتی یک ستون است.

مدیر هتل لاله در ادامه گفت: هزینه برآورد شده برای این پروژه ۷۰  میلیارد تومان بوده که تاکنون ۲۶  میلیارد هزینه شده است. ۲۱ میلیارد تومان هزینه شخصی بوده و ٤ میلیارد هم از تسهیلات بانکی استفاده شده است که برای ۲۵۰ نفر هم اشتغال زایی خواهد شد.

مرادی اعلام کرد: متاسفانه ما در استان کردستان متولی بخش سرمایه گذاری نداریم و تاکنون با مشکلات و موانع زیادی برای سرمایه گذاری مواجه بوده‌ایم.

وی افزود: برای پروژه‌های در حال ساخت مالیاتی وجود ندارد اما تاکنون از سوی دارایی کردستان 300 میلیون تومان مالیات صادر شده است و ارگان‌های دیگری هم مثل شهرداری به صورتی دیگر مانع تراشی می‌کنند که به مانع سرمایه گذاری تبدیل شده‌اند.

مدیر هتل ۵ ستاره لاله سنندج با بیان اینکه سرمایه گذاری در کردستان با یک پروسه طولانی همراه است، بیان کرد: پروژه هتل لاله ۹ سال طول کشید و تاکنون با مشکلات مالی مواجه نبودیم اما نظام اداری استان مشکلات زیادی را در این راستا برای ما ایجاد کرده است.

وی در پایان گفت: اگر مشکلات و موانع موجود حل شوند پروژه هتل لاله تا یک سال و نیم دیگر به اتمام می‌رسد و در رابطه با نیروهای انسانی معتقد به حضور افراد آموزش دیده هستیم و سعی بر آن داریم که از افراد بومی بیشتر استفاده کنیم.

عکس خبر تزئینی است.
انتهای پیام