سرعین میزبان ۱۲ کشور در مسابقات بین‌المللی شطرنج

0
اشتراک

سرعین میزبان ۱۲ کشور در مسابقات بین‌المللی شطرنج

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، هوشنگ خوش لحن عصر جمعه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: برای اولین بار میزبانی رقابت‌های بین‌المللی شطرنج به این استان سپرده شده است.

وی افزود: این مسابقات یادواره شهدای انقلاب اسلامی و با حضور شطرنج‌بازان کشورهای اسپانیا، فرانسه، عراق، گرجستان، تاجیکستان، اکراین، ارمنستان، ترکیه، هند، بلاروس، ایران و آذربایجان از ۹ الی ۱۶ بهمن در سرعین برگزار می‌شود.

به گفته رئیس هیئت شطرنج استان در این مسابقات ۱۸۶ ورزشکار حضور دارند که از این تعداد ۶۷ نفر از استان اردبیل حضور یافته و در رده‌های سنی مختلف رقابت خواهند داشت.

به گفته خوش لحن در این مسابقات که به شیوه سوئیسی برگزار می‌شود استانداردهای جهانی رعایت شده و ۱۰ استاد برتر شطرنج کشور به داوری مسابقات خواهند پرداخت.

وی افزود: با برگزاری این مسابقات در نظر داریم میزبانی مسابقات در سال‌های آتی نیز برای استان اردبیل به تصویب فدراسیون برسد.

رئیس هیئت شطرنج استان به سازماندهی ۱۴۰ شطرنج‌باز در استان اشاره کرد و بیان داشت: با احتساب ورزشکاران حاشیه تعداد ورزشکاران بیش از ۲۵۰ نفر است.

خوش لحن متذکر شد: در ماه‌های گذشته جشنواره‌های متعددی برای این رشته ورزشی برگزار شده و با استعدادیابی هیئت‌های شهرستانی در تمامی ۱۰ شهرستان فعال شده است.

وی با اشاره به تلاش این هیئت برای جذب شطرنج‌بازان حاشیه‌ای اضافه کرد: در حال حاضر کانون‌های شطرنج حتی در بخش‌های این استان از جمله ثمرین و هشتجین فعال هستند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.