تاریخ: ۱۶:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
سرطان لوز المعده و ۴ حقیقت پیش رو!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ،به لطف توسعه های دکتری در طی سالهای سابق شانس بقای مریض ها دچار به این سرطان پانکراس زیاد شدن یافته هست. .. اگرچه ژنتیک مستقیما دلیل سرطان لوزالمعده نمی توان ولی محتمل هست […]

سرطان لوز المعده و ۴ حقیقت پیش رو!به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ،به لطف توسعه های دکتری در طی سالهای سابق شانس بقای مریض ها دچار به این سرطان پانکراس زیاد شدن یافته هست.

..

اگرچه ژنتیک مستقیما دلیل سرطان لوزالمعده نمی توان ولی محتمل هست احتمال دچار شدن به آن را زیاد شدن دهد:

مرکز معالجه سرطان ایالات متحده برآورد می زند که ۱۰ درصد از تمام مورد ها دچار شدن به سرطان لوزالمعده ژنتیکی هست. اگرچه ژنتیک مستقیما دلیل سرطان لوزالمعده نمی توان ولی محتمل هست احتمال دچار شدن به آن را زیاد شدن دهد: سالانه ۵۰ هزار نفر به سرطان لوزالمعده دچار می گردند: انجمن سرطان ایالات متحده برآورد می زند که سالانه ۵۳ هزار و ۷۰ نفر در این کشور به سرطان لوزالمعده دچار گردند.

سیگار یکی از با اهمیت ترین دلائل مخاطره هست: تقریبا یک سوم (۲۰ تا ۳۰ درصد) از تمام مورد ها سرطان لوزالمعده به کشیدن سیگار رابطه دارند. مواد شیمیایی سرطان زا که در محصولاتی دخانیاتی وجود دارد، محتمل هست دلیل لطمه نیل به لوزالمعده گردد و سیگار کشیدن توان دارد احتمال دچار شدن به دیگر بیماری ها مثل التهاب درازمدت لوزالمعده را نیز زیاد شدن دهد.

اگرچه شیوه ایمنی برای جلوگیری وجود ندارد ولی ظواهر بسیاری وجود دارد مبنی بر اینکه واگذاشتن سیگار احتمال دچار شدن به چندین سرطان را کم شدن می دهد که یکی از آنان سرطان لوزالمعده هست. علامت ها سرطان لوزالمعده با دیرکرد خود را نشان می دهند: علامت های دربردارنده کم شدن وزن، یرقان، درد شکم تا مراحل پایانی بیماری بر اساس مرسوم خود را نشان نمی دهند و وقتی ظاهر می گردند که تومور به اندازه قدر کفایت رشد کرده باشد.

شانس بقای مریض ها با تعیین به هنگام، زیادتر هست: در سال ۲۰۱۲، نوع ها سرطان لوزالمعده هفتمین عامل فوت متاثر از سرطان بودد که در سطح دنیا به فوت ۳۳۰۰۰۰ نفر در آن سال منتج گردید. آ آدنوکارسینوم لوزالمعده پیش آگهی زیاد ضعیفی دارد.

منبع:آوای سلامت